Kampanja »Misli. Jej. Varčuj. Zmanjšaj škodo zaradi zavržene hrane po svetu.« vsebuje predloge za potrošnike, proizvajalce in lastnike podjetij. Med predlogi za zmanjševanje količine hrane, ki jo po nepotrebnem zavržemo, je tudi to, da si delamo nakupovalne sezname in se tako izognemo kupovanju nepotrebnim količinam hrane. Opozarjajo tudi, da smo potrošniki previdni pri nakupovalnih akcijah, ki nas mamijo k pretiranem nakupovanju hrane.

Leta 2050 bo na svetu že devet milijard ljudi

Generalni direktor za kmetijstvo in prehrano pri Združenih narodih Jose Graziano da Silva je povedal, da s to kampanjo ZN načrtujejo občutno zmanjšati metanje hrane v smeti po svetu. Izpostavil je, da se samo v razvitih državah letno zavrže tudi do 300 milijonov ton hrane.

Po besedah Silve se bo svetovna populacija do leta 2050 iz sedem milijard povečala na devet milijard, zato moramo biti pazljivi s hrano že danes in skrbeti za to, da se je ne meče po nepotrebnem stran. S hrano, ki se zavrže v razvitih državah, bi z lahkoto nahranili Afriko, saj je količina te hrane večja od količine hrane, ki jo Afričani letno pojejo. Opozoril je še, da na svetu 830 milijonov ljudi živi na meji lakote. Združeni narodi zato nameravajo do leta 2050, glede na podatke iz leta 2012, za polovico zmanjšati količino hrane, ki konča v smeteh.