V KPK so zapisali, da je so bili z imenovanjem Sedeja, sicer 12,5-odstotnega solastnika podjetja KLM Naložbe, katerega solastnik je tudi ljubljanski župan Zoran Janković, seznanjeni iz medijev in ne poznajo vseh podrobnosti. Vendar pa z načelnega tveganja opozarjajo na dva elementa, ki sta pomembna.

Direktor Lekarne Ljubljana bo po Marku Jakliču postal Marjan Sedej

Prvi je korupcijsko tveganje nastanka videza ali dejanskega nasprotja interesov oz. kršitev določb zakona o nasprotju interesov, glede katerega bo komisija izvedla postopek in v primeru izpolnjevanja zakonskih pogojev odgovornim osebam izrekla ustrezne sankcije. Drugi vidik pa je korupcijsko tveganje opustitve dolžnega ravnanja s pričakovano stopnjo integritete oz. kršitev ugotovitev glede podjetja KLM Naložbe.

Ljubljanski mestni svetniki so namreč v ponedeljek dali soglasje k razrešitvi direktorja javnega zavoda Lekarna Ljubljana Marka Jakliča ter potrdili, da bo novi direktor zavoda po prekinitvi delovnega razmerja z Jakličem konec marca letos postal Sedej.

Sedejevemu imenovanju na mesto direktorja Lekarne Ljubljana so nasprotovali mestni svetniki SDS in NSi. Po mnenju mestnega svetnika SDS Anžeta Logarja se z imenovanjem Sedeja ponavlja napako, ki je bila narejena z imenovanjem Jakliča, ocenjuje pa, da bo Sedejev način vodenja zavoda precej tržno naravnan.

Po mnenju svetniškega kluba NSi pa je Sedejevo imenovanje na mesto direktorja, v času, ko protikorupcijska komisija razkrinkava domnevno koruptivne posle pri najvišjih predstavnikih v državi, predrzno. Komisija je, kot navajajo v svetniškem klubu, nedavno pokazala na sporne posle med ljubljanskimi mestnimi podjetji, družbo KLM Naložbe in ljubljanskim županom Jankovićem. "Kot direktor javnega zavoda bi Sedej moral ustrezati najvišjim standardom nekoruptivnosti, ki pa jih po mnenju mestnih svetnikov NSi ne izpolnjuje," so prepričani.