S prerekanjem so zgolj poglobili politično nestabilnost, ki je izbruhnila po objavi sporočila protikorupcijske komisije, ki je ugotovila nesorazmerje med prihodki in premoženjem Janše ter vodje največje opozicijske stranke PS, ljubljanskega župana Zorana Jankovića, ocenjuje Novi list.

Psihološki pritisk na Janšo se je zvišal tudi po Jankovićevi odločitvi, da se bo začasno umaknil kot predsednik PS do volilnega kongresa, ki bo predvidoma še letos, je poročala hrvaška tiskovna agencija, Hina.

Novi list še izpostavlja, da je Janšo na odstop povabil tudi zunanji minister Karl Erjavec. Če Janša ne bo odstopil in bo DL zapustila vladno koalicijo, bi očitno prišlo do predčasnih volitev, navaja še časnik.

Obenem dodaja, da je vprašljivo, kaj bi predčasne volitve prinesle Hrvaški, ker slovenski parlament ni še niti začel postopka ratifikacije pristopne pogodbe med Hrvaško in Evropsko unijo. Daljša politična kriza bi lahko ogrozila tudi načrt EU, da bodo ratifikacijski postopek sklenili pravočasno do konca junija, sklepa časnik.

Hrvaški mediji povzemajo tudi slovenske, ki opozarjajo, da se bo politična kriza v Sloveniji lahko zavlekla, ne glede na to, da se je pri iskanju rešitev angažiral tudi predsednik države Borut Pahor.