Stander, ki je na lanskih olimpijskih igrah v Londonu zasedel izvrstno peto mesto, je življenje izgubil v trčenju s taksistom v mestu Shelly Beach v južnoafriški provinci KwaZulu-Natal. 25-letni kolesar je nastopil že na olimpijskih igrah v Pekingu, bil pa je tudi svetovni prvak v kategoriji do 19 in do 23 let. Svoj največji uspeh je dosegel leta 2010, ko je na svetovnem prvenstvu zasedel tretje mesto.

»Tragična novica me je povsem potrla. Burry Stander je bil južnoafriška in športna ikona. Počivaj v miru prijatelj,« je na svojem twitter profilu zapisal njegov rojak in atletski zvezdnik Oscar Pistorius.

Sožalje je v izjavi za javnost izrekel tudi predsednik Južnoafriškega olimpijskega komiteja Gideon Sam. »Burry je bil utelešenje olimpijskega športnika. Bil je nadarjen, izjemno tekmovalen, a obenem tudi skromen in pravi kavalir.«