Dragić je na parketu prebil nekaj več kot 31 minut in v tem času zadel štiri trojke iz petih poskusov, iz igre metal skupno 7:12, ob tem pa zbral še štiri skoke, dve ukradeni žogi in sedem podaj. S tem je bil najboljši strelec Phoenixa. To je drugi najboljši dosežek Dragića v dresu Phoenixa (Clevelandu je prejšnji teden nasul 26 točk), s sedmimi asistencami pa se je 26-letni Ljubljančan povzpel na šesto mesto med podajalci v ligi NBA.

Kot je po tekmi novinarjem povedal Dragić, sta bila ključ do uspeha visok odstotek zadetih metov in dobljena bitka pod obročema. "Imamo veliko odličnih strelcev z razdalje, le dovolj prostora jim moramo narediti za neovirane mete. To je bilo danes ključno. Hkrati nam je trener pred tekmo dejal, da se moramo prav vsi, tudi najmanjši na terenu, boriti za odbite žoge," je dejal Dragić.

Njegov prispevek zlasti izza polkroga (4:5) je bil odločilen dejavnik, da je Phoenix prvič po šestih tekmah premagal Denver. Poleg Dragića je pri domačih - to je bila edina zmaga domačinov na osmih sinočnjih srečanjih - izstopal še Shannon Brown z 19 točkami.

Zmage se je veselil tudi drugi slovenski igralec v ligi NBA Beno Udrih, član Milwaukeeja, ki je v gosteh premagal Philadelphio. Udrih je v 13 minutah dosegel šest točk in imel tri skoke. Medtem ko Dragić uživa v visoki minutaži (nekaj manj kot 35 minut na tekmo) in posledično tudi v odličnem izkupičku (s 16 točkami na tekmo je 38. strelec lige), ima Šempetran bolj postransko vlogo. V dobrih 18 minutah, kolikor mu jih v povprečju v tej sezoni nameni trener Scott Skiles, dosega dobrih sedem točk na tekmo.

Na ostalih prizoriščih so prvaki iz Miamija slavili tesno zmago proti Houstonu, derbi večera med Chicagom in Bostonom je pripadel slednjemu, Minnesota je slavila v Dallasu, Oklahoma je bila za dve točki boljša od Detroita, Atlanta je presenetila Portland, tekma med Torontom in Utahom pa se je končala šele po treh podaljških z zmago Jazza.