Noč brez sna. Če bi si upali staviti, bi stavili, da Sašu Filipovskemu, trenerju Uniona Olimpije, po sedmem zaporednem porazu ni lahko. Energija, ki jo je vložil, da bi fante med tekmo zmotiviral do te mere, da bi presenetili in premagali bogate tekmece iz Madrida, je bila vidna tudi iz zadnje vrste na tribuni, toda ni bilo dovolj. Njegovi varovanci so zmogli do minus 6, kaj več jim kljub številnim nasvetom in menjavam ni uspelo.

Toda mladi trener Ljubljančanov, pri 37 letih je pred njim še dolga kariera, le nekaj minut po pisku sirene ni deloval pretirano razočaran, kot da bi vedel, da bi se moralo v Stožicah zgoditi majhno čudo, da bi imel slovenski evroligaš na računu novi točki. »Čestitam Realu za zmago, ki je zaslužena, saj so vodili od prve do zadnje minute. Smo se pa dobro kosali z njimi. V prvem polčasu smo imeli težave z njihovo hitrostjo in protinapadi, zato smo v drugem polčasu vložili veliko zbranosti prav v to, da bi protinapade in lahke koše preprečili. Tekmecu smo se približali na šest točk zaostanka, nato pa se nam je primerila identična situacija kot proti Himkiju: Blažič je imel odprt met z levega krila, a ni zadel. Španci so končnico odigrali rutinirano, mi pa smo brezglavo izgubljali žoge. Me pa veseli, da smo vendarle pokazali željo po zmagi,« se je premoči Špancev zavedal Sašo Filipovski, ki zagotovo ne more biti zadovoljen, da se ponavljajo nekatere napake, denimo hiter zaostanek z 0:9, ki je Olimpijo šokiral že na tekmi proti Cantuju. »Na srečo smo se vrnili v igro, nismo obupali in se predali. To našo vrlino očitno prepoznava tudi občinstvo, ki se mu zahvaljujem, saj so našo bojevito igro glasno pozdravili,« je dodal slovenski trener, poraz pa je hkrati pomenil, da je na večni statistični lestvici evrolige Real po sedmih tekmah proti Olimpiji povedel s 4:3 v zmagah.

Razočaranja po porazu igralci v slačilnici niso mogli skriti. A si tokrat za spremembo niso imeli kaj očitati. »Predvsem odnos je bil drugačen. Vsi smo se borili in pustili na parketu zadnje atome moči, a to na koncu ni bilo dovolj za zmago proti Realu,« je povedal Jaka Blažič, ki je bil s 14 točkami drugi strelec Olimpije. Pred dvobojem se je srčno objel z Mirzo Begićem, ki je njegov dober prijatelj, nato pa opozoril: »Hitro se moramo regenerirati in pozabiti poraz proti španskemu klubu, saj nas še bolj pomembna tekma čaka jutri proti madžarskemu predstavniku v ligi ABA Szolnoki Olaju, proti kateremu enostavno moramo prekiniti niz zaporednih porazov.«

Madridčani so v tem trenutku pač veliko kakovostnejše in močnejše moštvo, da je bila zmaga že vnaprej pričakovana, pa je potrdil tudi njihov trener Pablo Laso: »Pričakovali smo takšno tekmo, težko od začetka kljub visokemu vodstvu. Veseli me, da smo v drugem polčasu znali dvigniti ritem igre. Vedeli smo, da Ljubljančani ne bodo obupali, saj imajo nekaj mladih igralcev, ki so se srčno borili. Zmaga je zelo pomembna za naše napredovanje med najboljših 16 v Evropi.«