Coombs je vojaško sodišče v oporišču Fort Meade pri Washingtonu o ponudbi obvestil na zaslišanju v sredo. Kaj natančno je za to potezo, uvodoma ni bilo jasno. V ZDA obtoženec, ki ima pametnega odvetnika, ne prizna ničesar, dokler od tožilstva ne dobi kaj v zameno. Manning od tožilstva ni dobil ničesar in sojenje se bo nadaljevalo, četudi se delno priznanje krivde sprejme.

Vojaški tožilci so v skladu z ameriško sodno prakso v Manninga vrgli goro točk obtožnice, na vrhu katere je pomoč sovražniku. Coombs skuša sodišče prepričati, da je ta točka, zaradi katere Manningu grozi dosmrtni zapor, pretirana, ker ni nobenega dokaza, da bi imel sovražnik kakšne pretirane koristi od objavljenih dokumentov.

Vse kar se je zgodilo, je bilo nekaj malega zadrege zaradi objave diplomatskih depeš State Departmenta, pa še ta je bila večja pri sogovornikih ameriških diplomatov kot pri Američanih. Ameriški pravni analitiki ugibajo, da gre pri Coombsovi potezi za poskus izločitve vprašanja o tem, ali je Manning dokumente predal WikiLeaksu. Sojenje bi se potem osredotočilo na vprašanje, ali je bila sploh storjena kakšna škoda.