Zadnje soočenje na RTV Slovenija in zapisi drugih medijev o kandidatih, ki so minili v senci novic in komentarjev o poplavah, očitno nobenemu od kandidatov ni prineslo skoka navzgor ali padca navzdol. Ljudje so teh nastopov kandidatov v medijih z bolj ali manj istimi vprašanji in predvidljivimi odgovori že rahlo naveličani. To se nazorno kaže v napovedani volilni udeležbi. Če je še predvčerajšnjim 72 odstotkov vprašanih zagotavljalo, da se bodo volitev udeležili, je teh tokrat občutno manj, 62 odstotkov.

Na prvem mestu je še vedno aktualni predsednik Danilo Türk. Njegova priljubljenost se sicer rahlo znižuje, kar samo krepi napoved drugega kroga volitev. V začetku decembra bodo volilci izbirali med Türkom in Borutom Pahorjem, kajti Milan Zver toliko zaostaja, da so njegove možnosti za uvrstitev v drugi krog res minimalne. Tudi tokrat so anketiranci napovedali, da jih bo v drugem krogu večina glasovala za Pahorja. Zanj bi glasovalo 43, za Turka pa slabih 39 odstotkov v včerajšnji anketi vprašanih ljudi.

Kampanja pa medtem teče. Kandidati postajajo opazno vse bolj prijazni do vseh ljudi. Tako so se vsi trije srečali s predstavniki narodov nekdanje Jugoslavije, ki živijo v Sloveniji. Po tem ko je spomladi vlada enostransko prekinila komunikacijo z njimi, so jim kandidati obljubili, da si bodo prizadevali za vzpostavljanje dialoga. Vladajoča koalicija je namreč takoj, ko je prišla na oblast, ukinila vladni svet za vprašanja narodnih skupnosti nekdanje SFRJ v Sloveniji, ne da bi manjšince o tem sploh obvestila.

Milan Zver je zdaj obljubil, da bo predsedniku vlade Janezu Janši o tem pisal pismo, Danilo Türk jim je ponudil svoje nadaljnje sodelovanje in svetovanje pri glavnih zadevah, s katerimi se manjšinci ukvarjajo, Borut Pahor pa je obljubil podporo ne glede na to, ali bo izvoljen ali ne. jop, ušk