Vodušku ni znano, na podlagi česa bi lahko celjsko tožilstvo vložilo obtožnico, saj zanjo po njegovih besedah ni nobenih elementov. "Vsi akterji v preiskavi so potrdili, da ni bilo nobenega izsiljevanja," je poudaril. To so po njegovih besedah povedali bivši predsednik uprave podjetja Unior Gorazd Korošec, direktor Rhydcona Vinko Stiplovšek in odvetniki odvetniške družbe Gregorovič-Pungartnik ter Jernej Mlinarič.

Prav tako Voduška preseneča, da so to danes mediji objavili, saj niti njegov odvetnik Boštjan Penko niti on sam nista prejel nobene obtožnice s strani celjskega tožilstva.

Bo pa Vodušek v zelo kratkem času vložil kazenske ovadbe, kot je pojasnil, zoper akterje, ki so sprožili "to zgodbo" in tudi zoper odvetniško družbo Gregorovič-Pungartnik. Slednjo bo naznanil tudi odvetniški zbornici zaradi "neetičnega ravnanja in lažne ovadbe".

Po eni strani razume tožilstvo, ker mora upravičiti "nezakonito in protipravno pridržanje oziroma pripor", a jim to ne bo glede na odločitev vrhovnega sodišča o nezakonitem priporu ne bo pomagalo, je dejal Vodušek.

Še enkrat je ponovil, da je bila vsa zgodba oz. "njegova aretacija načrtovana od začetka do konca". Zato bo, kot je napovedal, za nezakonit pripor in za veliko poslovno škodo, ki mu jo je afera povzročila, vložil tudi tožbo proti državi.

Obtožnice ni prejel niti Voduškov zagovornik Boštjan Penko, ki predvideva, da se bo to zgodilo v ponedeljek. Kot je napovedal, bodo zagotovo vložili ugovor, saj se je v preiskavi izkazalo, da Vodušek "ni od nikogar terjal nobenega denarja" v zameno za to, da česa ne bi objavil. "To lahko rečem, da je stoodstotno dokazano. Tako da bomo videli, kaj piše v obtožnici. Vnaprej jo težko komentiram," je za STA še povedal Penko.

Voduška in velenjskega poslovneža Stanislava Gaberca sumijo izsiljevanja vodstev podjetij Unior iz Zreč in Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Oškodovancema naj bi grozila, da bosta podrobnosti o njiju razkrila v medijih, v zameno za molk pa naj bi zahtevala denar.