Branilci naslova, nogometaši Chelseaja, so bili na gostovanju v Donjecku brez moči. Šahtar jim je sicer prepustil terensko premoč, a domači so bili v protinapadih nevarnejši. To jim je najbrž omogočil tudi zgodnji gol, že v tretji minuti je dosegel Alex Teixeira. Na 2:0 je na začetku drugega dela povišal Fernandihno, častni gol za goste je v 88. minuti dosegel Oscar.

Na drugi tekmi skupine A se je Juventus dolgo časa mučil Nordsjällandu, da pa so vendarle izvlekli remi, za Torinčane že tretji v tretji tekmi, je zaslužen Mirko Vučinić, ki je zadel v 81. minuti.

Skupina E:

Šahtar Donjeck - Chelsea 2:1 (1:0)

Texeira 3., Fernandinho 50.; Oscar 88.

FC Nordsjaelland - Juventus 1:1 (0:0)

Beckmann 50.; Vučinić 81.

Bate Borisov je v prejšnjem krogu presenetil Bayern, proti Valencii pa ni zmogel še ene senzacije, izgubil je z 0:3. S tremi goli jih je uničil Roberto Soldado. Zato pa se je za poraz v Minsku svojim navijačem odkupil Bayern, ki je zmagal z golom iz enajstmetrovke, dosegel ga je Thomas Müller.

Skupina F:

BATE Borisov - Valencia 0:3 (0:1)

Soldado 45. (11-m), 55., 69.

Lille - Bayern München 0:1 (0:1)

Müller 20. (11-m)

Pravo tragedijo so doživeli igralci Celtica. Z golom Georgiosa Samarasa so povedli, Andres Iniesta je izenačil v zadnji minuti prvega dela, zmago Barcelone pa je v četrti minuti sodniškega podaljška zagotovil Jordi Alba. Z istim rezultatom kot Barcelona je zmagal tudi Spartak, za prvo zmago za Ruse v tekmovanju sta poskrbela Rafael Carioca in njegov brazilski rojak Jardel, ki je dosegel avtogol. Tudi za Benfico je bil strelec Brazilec, in sicer Lima.

Skupina G:

Spartak Moskva - Benfica 2:1 (2:1)

Rafael 3., Jardel 43. (ag); Lima 33.

Barcelona – Celtic 2:1 (1:1)

Iniesta 45., Alba 94.; Samaras 18.

Braga je v Manchestru vodila z 2:0, a to ni bilo dovolj niti za točko, saj sta Javier Hernandez z dvema goloma, drugega in zadnjega na tekmi je dosegel v 75. minuti, ter Jonny Evans zrežirala preobrat. Da ni zašel med najboljše klube, je spet dokazal Cluj, ki je v Carigradu pri Galatasarayu osvojil točko. Romuni so z avtogolom Danyja Achilleja Nounkeuja povedli, domači so zapravili enajstmetrovko, a Burak Yilmaz je vendarle poskrbel za delitev točk.