Derniču se stolček direktorja izolske bolnišnice krepko maje, saj z njegovim delom ni najbolj zadovoljen zdravstveni minister Tomaž Gantar, poleg tega pa se v izolski bolnišnici pojavljajo številni očitki o negospodarni rabi denarja pri projektu energetske sanacije, pa tudi nasploh. Ravno jutri se bo na to temo sestal svet zavoda izolske bolnišnice, ki bo obravnaval tudi rebalans finančnega načrta in sanacijske ukrepe, ki jih je pripravilo vodstvo bolnišnice.

Varčevanje ima lahko resne posledice za bolnike

Lovšin je ogorčen, ker iz novih pogodb ni razvidno, kdo in kako je ugotovil neizpolnjevanje posebnih pogojev dela. Zato je zanj nova pogodba neveljavna. »Glede na nekatere pogovore v zadnjem času pa sklepam, da je najverjetneje nepriznano delo v porodnem bloku, s čimer se seveda ne strinjam,« je v pismu Derniču, ki so ga prejeli vsi zaposleni v izolski bolnišnici, zapisal Lovšin in dodal, da bo zaradi takega ukrepa morebitno odklanjanje dela po posebnih pogojih dela pripeljalo do resnih posledic za paciente, prihranek pa bo minimalen.

»Zaradi nepriznavanja porodnišnice kot enote s posebnimi pogoji dela kljub večkratnemu prepričevanju vodstva pa čutim moralno dolžnost, da odstopam z mesta vodje porodniške dejavnosti ter vseh spremljajočih zadolžitev ter funkcij,« je še zapisal Lovšin, ki meni, da je bolnišnica v prvi vrsti zdravstvena in ne ekonomska ustanova ter da lahko le strokovno delo in motiviranost zaposlenih pripomoreta k dobri oskrbi in zadovoljstvu pacientov. »Vendar je to vodstvo naredilo in dela vse, da ne bi bilo tako. Žal bomo iz solidne regionalne bolnišnice postali nekaj drugega, pri tem početju pa ne želim biti zraven, « je še zapisal Lovšin.

Prihranek bo 18.000 evrov ob 1,9-milijonski izgubi

»Včasih se je težko sprijazniti z dejstvom, da je treba napraviti tudi kakšno spremembo v organizaciji dela in delovnih procesih, še posebej, če je to za potrebe izboljšanja poslovanja bolnišnice. Glede na določila kolektivne pogodbe za zdravnike pa asist. mag. Boštjan Lovšin ni oškodovan. V kolikor se bo v naslednjem ocenjevalnem obdobju ugotovilo, da izpolnjuje pogoje za spremembo posebnih pogojev dela, se bo to tudi zgodilo,« nam je odgovoril Dernič in dodal, da bo bolnišnica s tem ukrepom do konca leta privarčevala okoli 18.000 evrov. Kar je kaplja v morje ob predvideni izgubi 1,9 milijona evrov ob koncu leta.

Pojasnil glede očitkov v zvezi z energetsko sanacijo Dernič pred sejo sveta zavoda ne želi dajati. Prav tako še vedno molči o načinu saniranja izgube, zaradi katere so iz meseca v mesec ogrožene tudi plače vseh zaposlenih. »Bolnišnica Izola posluje od leta 1992 dalje z izgubo, žal pa se nihče ne vpraša, zakaj in v katerih priložnostih ni bil izid z rdečimi številkami,« svojo krivdo zmanjšuje Dernič.