Kot nedopustno pa so označili tudi maksimalno višino nove stavbe. Kranjska investicijska družba je namreč predvidela, da bi z objektom Musica Tivoli dosegli višino 75 metrov, trenutno veljavni prostorski načrt pa na tem območju dovoljuje objekte, ki so visoki več kot pol manj, in sicer 30 metrov.

Komisija je torej močno pristrigla peruti visokoletečemu projektu poslovneža Jožeta Anderliča, ki naj bi poleg hotela in stanovanj Ljubljani ponudil še eno operno dvorano. Ključna ugotovitev komisije je bila, da bi predlagani občinski podrobni prostorski načrt, ki bi dovoljeval idejo Kranjske investicijske družbe, z gabariti, kapaciteto in gostoto pozidave močno prizadel ne le spomeniško zavarovane vrednote mestnega središča, ampak bi poslabšal tudi splošno kakovost bivanja v bližnji okolici.

Kaj omenjeno stališče komisije konkretno pomeni za projekt Kranjske investicijske družbe, ni jasno, saj so v družbi povedali, da ničesar ne morejo komentirati, ker do zdaj še niso prejeli nobenega dokumenta ali obvestila, ki bi jih seznanil z neustreznostjo projekta. Ravno zaradi tega v družbi niso mogli govoriti o morebitnih spremembah projekta, je zagotovila tiskovna predstavnica družbe Saša Mrak.

Po poročanju Dela je Anderličev projekt izmed članov komisije podprl podžupan Janez Koželj, ki je navedel več strokovnih argumentov, zakaj bi Kranjski investicijski družbi lahko dovolili zastavljen projekt, a ga preostali člani niso podprli. Eden od njegovih argumentov je bil, da višina Anderličeve stavbe ni problematična, saj bi Musica Tivoli s svojo 75 metrov visoko stavbo v navezavi s prav tako visokim hotelom Lev lahko tvorila vhodna vrata v mesto. Vendar je strokovna komisija na koncu zavzela stališče, da hotel Lev ne more biti referenca, ker je "urbanistična napaka", saj je v tem kontekstu tudi sam previsok.