Volitve različnih predstavnikov lokalnih oblasti, tudi guvernerjev in županov, so potekale v skoraj vseh ruskih regijah in večjih mestih. Med redkimi izjemami sta bila Moskva in Sankt Peterburg.

Glede na podatke osrednje volilne komisije so kandidati, ki jih podpira Kremelj, zmagali v vseh petih tekmah za guvernerje. Putinova Enotna Rusija je zmagala tudi v večini volilnih tekem za župane in za lokalne svete.

Dogajanje na več kot 5000 voliščih so snemale kamere, tako kot na predsedniških volitvah 4. marca, kar naj bi zagotovilo, da ne bi prihajalo do nepravilnosti in poneverb. A kljub temu pa so opazovalci prepričani, da so se zgodile številne nepravilnosti, vključno z napakami v volilnih imenikih in večkratnim glasovanjem volivcev.

Neodvisna ruska organizacija za opazovanje volitev Golos je na internetu objavila tudi interaktivni zemljevid Rusije, na katerem so prikazani kraji, kjer so opazili volilne kršitve. Iz njega so razvidne številne nepravilnosti v mestih Saratov, Čeljabinsk, Barnaul, Rjazan, Brijansk in v moskovski regiji.

Dokazi o volilnih prevarah na parlamentarnih volitvah decembra lani so v Moskvi sprožili množične proteste proti Putinu. Kremelj je nato obljubil zaostritev volilnih pravil, da do poneverb ne bi prihajalo, znova pa so uvedli tudi volitve guvernerjev v petih regijah, ki jih je Putin leta 2004 ukinil in imenovanje najvišjih predstavnikov oblasti v ruskih regijah poveril ruskemu predsedniku.

Ko so se protesti polegli, je Kremelj za kandidate za guvernerje uvedel nove ovire; tako so se za guvernerje lahko potegovali le predstavniki strank, ki imajo v regionalnih parlamentih najmanj pet odstotkov poslancev.

Opozicija je velike upe polagala predvsem v podjetnico Jevgenijo Čirikovo, sicer tudi organizatorko množičnih protestov proti Putinu, ki se je potegovala za županski položaj v moskovskem predmestju Himki. V tekmi z Olegom Hakovom, ki ga podpira Kremelj, je sicer dobila 18 odstotkov glasov, zmagal pa je Hakov z 48 odstotki.