Potem ko je Maribor v prvem krogu evropske lige s 3:0 odpravil grški Pao, je slednji sinoči presenetljivo odščipnil točko Tottenhamu. Spurs so se v grški prestolnici predstavili z najboljšo postavo in povedli v 35. minuti prek Michaela Dawsona, gostitelji, ki so pred dnevi odpustili kapetana Kostasa Kacuranisa, pa so v 73. minuti izenačili, ko je na veliko veselje domačih navijačev zadel Španec Toche.

Tottenham je tako še drugič zapored remiziral in je šele na tretjem mestu v skupini J. S štirimi točkami je na vrhu rimski Lazio, Maribor ima na drugem mestu tri točke, sledita še Tottenham z dvema in Panathinaikos z eno. "Seveda smo razočarani," je po tekmi dejal trener Tottenhama Andre Villas-Boas, ki je s Portom leta 2011 osvojil evropsko ligo: "V drugem polčasu smo naredili preveč napak in omogočili tekmecem, da so se vrnili v igro. Kljub temu točka na gostovanju ni slab izid."

Potem ko milanski Inter s Samirjem Handanovićem ni najbolje začel sezone v evropski ligi, saj je v prvem krogu remiziral proti Rubinu iz Kazana (2:2), je danes slavil prepričljivo zmago v skupini H. Proti azerbajdžanskemu Nefčiju je v Bakuju že po prvem polčasu vodil s 3:0, ko so zadeli Coutinho (10. minuta), Joel Obi (30.) in Marko Livaja (43.), gostitelji pa so končni izid znižali v 53. minuti, ko je Handanovića ukanil Nicolas Canales. Prvi slovenski reprezentančni vratar je moral na tekmi posredovati šestkrat, najbolj pa se je izkazal v 89. minuti, ko je ubranil lep strel Mahirja Šukarova. Drugega Slovenca v ekipi nerazzurrov Vida Belca tokrat ni bilo niti na klopi. Na drugi tekmi te skupine je zmagal tudi Rubin, ki je pričakovano z 2:0 ugnal beograjski Partizan.

V skupini A je Anži iz Mahačkale gostil Young Boys iz Berna in slavil zmago z 2:0. Ruski klub je do zmage popeljal nekdanji zvezdnik Barcelone Samuel Eto'o. Kamerunec je v Moskvi dosegel oba zadetka; najprej v 61. minuti, nato pa še v 90. iz enajstmetrovke. Na drugi tekmi te skupine je Liverpool doma na Anfield Roadu gostil nekdanji klub Samirja Handanovića Udinese in presenetljivo vpisal poraz.

Na razburljivi tekmi so sprva povedli domačini, ko je v 23. minuti zadel Jonjo Shelvey. Liverpool je šel na odmor z malenkostno prednostjo, v drugem polčasu pa se je igra razživela. Gosti so prek kapetana Antonia di Nataleja izenačili že v 46. minuti, za vodstvo Udineseja z 2:1 pa je v 70. minuti poskrbel kar Liverpoolov Sebastian Coates, ki je zadel lastno mrežo. Tekma se je povsem razživela; v 72. minuti je na 3:1 za goste povišal branilec Giovanni Pasquale, tri minute pozneje pa je zaostanek rdečih znižal Luis Suarez, ki je v igro vstopil le 10 minut prej. Do konca se izid ni več spremenil in Udinese se v Videm vrača s polnim izplenom.

V skupini D sta se srečala Newcastle Harisa Vučkića in Bordeaux Ažbeta Juga, vendar ne enega ne drugega tokrat ni bilo niti na klopi. Vučkić je prvo tekmo evropske sezone proti Maritimu (0:0) začel v prvi enajsterici, tokrat pa mu trener Alan Pardew ni namenil niti minute. Newcastle je na domačem stadionu St. James' Park brez težav slavil visoko zmago s 3:0. Včeraj ni zaigral niti oboleli Tim Matavž, ko je njegov PSV doma v Eindhovnu v skupini F gostil Napoli. Matavž je zaradi zdravstvenih težav počival že na minuli prvenstveni tekmi, a njegov PSV je 3:0 povozil italijansko ekipo.