Ne glede na to, da Jaklič ni dvignil pošiljke, v kateri mu inšpektorat ponovno postavlja rok, do katerega mora sam porušiti nelegalno zgrajene objekte, pa se je direktor Lekarne Ljubljana na sklep inšpektorata že pritožil. Inšpektorat je zato zadevo odstopil v reševanje na ministrstvo za infrastrukturo in prostor.

Jaklič v svoji pritožbi zahteva, naj ministrstvo odpravi sklep inšpektorata in ustavi izvršilni postopek, ker naj bi inšpektorat nepravilno uporabil materialno pravo in bistveno kršil določbe zakona o splošnem upravnem postopku. Toda velja poudariti, da Jakličeva pritožba ne zadrži izvršbe inšpektorata, kar pomeni, da je Jaklič še vedno dolžan podreti nelegalno zgrajeno domačijo. Tudi če ministrstvo o tej pritožbi ne bo odločilo do 24. oktobra, ima inšpektorat pravico, da sam po izteku določenega roka Jakličevo črno gradnjo poruši in direktorju izstavi račun za stroške rušenja.

Inšpektorat je sicer že v preteklosti Jakliču postavil nekaj rokov, do katerih bi moral sam porušiti nelegalno zgrajene objekte, a se je slednjim Jaklič uspešno izognil z uporabo različnih pravnih sredstev. Zato seveda ne gre izključiti možnosti, da bo Jaklič iz rokava potegnil še kakšno pravno možnost, s katero bi utegnil kupiti še nekaj časa.

Za pojasnila o pritožbi na ministrstvu za infrastrukturo in prostor ter o morebitnih drugih pravnih ukrepih smo vprašali Marka Jakliča, a odgovorov nismo prejeli. Naj spomnimo, inšpektorat je postopek zaradi črne gradnje proti Jakliču začel že leta 2005. Jaklič sicer že od vsega začetka zanika, da bi bil črnograditelj s pojasnilom, da je domačijo zgolj prenovil. Čeprav je trdil, da ni gradil nelegalno, je svojo domačijo poskusil legalizirati, saj je na ljubljansko upravno enoto naslovil kar tri vloge za izdajo gradbenega dovoljenja. A upravna enota mu je vse tri vloge zavrnila.