Pred tekmo so se na Anfieldu spomnili 96 žrtev nesreče na Hillsboroughu iz leta 1989, nato je sledilo težko pričakovano rokovanje obeh ekip, kjer sta si v roke segla tudi Luis Suarez in Patrice Evra. Sledil je napet obračun dveh velikih tekmecev, ki se je končal po željah gostov.

V prvem polčasu so domači ves čas narekovali ritem igre in oblegali vrata gostov. Kljub nekaterim priložnostim pa je obramba rdečih vragov zdržala vse nalete domačih in na odmor so nogometaši odšli pri izidu 0:0. Za precej razburjenja na tribunah je še pred koncem prvega dela poskrbel glavni sodnik Mark Halsey, ki je po nekoliko grobem startu Jonja Shelveya, igralcu Liverpoola pokazal rdeči karton.

Drugi polčas so domači kljub igralcu manj začeli napadalno in že po dveh minutah so povedli. Za zadetek na tako pomembni tekmi je poskrbel kdo drug kot kapetan redsov Steven Gerrard, ki je takoj po golu pogledal in pokazal v nebo ter zadetek tako posvetil svojemu bratrancu, ki je bil eden od nesrečnežev, ki so umrli na Hillsboroughu.

Po golu se je igra preselila na polovico domačih, saj je bil United primoran zaigrati napadalneje. Obramba Liverpoola pa se ni uspela dolgo braniti, saj je že v 52. minuti za izenačenje z lepim strelom s strani poskrbel Rafael.

V nadaljevanju sta bili moštvi enakovredni, nekoliko več želje po zmagi pa so vseeno kazali domači, medtem ko so bili gostje tudi s točko zadovoljni. A odnesli so vse tri, kajti v 80. minuti je Valencia po proti napadu prišel v kazenski prostor Liverpoola, tam pa je takoj,ko ga je ujel Glen Johnson, padel kot pokošen, sodnik Halsey pa mu je nasedel in gostom podaril enajstmetrovko, ki je tribune Anfielda pognala v zrak. A nič ni pomagalo in Robin van Persie je z golom ponovno postal junak rdečih vragov.

United z zmago ostaja v boju za vrh, Liverpool pa ima po petih tekmah le dve točki, kar je eden najslabših startov v sezono v 110-letni klubski zgodovini.