Foxconn je zanikal očitke in pravi, da nikogar ne sili k delu. Povedali so tudi, da lahko dijaki, ki v podjetju opravljajo pripravništvo ter predstavljajo 2,7 odstotka od 1,2 milijona zaposlenih, v vsakem trenutku prekinejo pripravništvo.

"Foxconn ima kratkoročna pripravništva že dolgo, izvaja pa jih v sodelovanju s številnimi poklicnimi šolami na Kitajskem,“ so povedali pri podjetju. Pripravništva so dolga od enega do šestih mesecev, vsi dijaki pa so dovolj stari, da zakonito delajo, pojasnjuje podjetje.

Foxconnova izjava sledi očitkom kitajske delavske organizacije, ki trdi, da šole mnogim študentom niso dale izbire pri odločitvi za delo za tekočim trakom.

"Menimo, da je tovrstno pripravništvo prevara in oblika prisilnega dela ali neprostovoljnega dela,“ je povedala predstavnica hongkonške organizacije Učenci in učenjaki proti korporacijskim zlorabam (SACOM). "Delo mora biti povezano z učnim programom, dijaki pa morajo od njega imeti korist.“

Skupina se je pogovorila z mnogimi študenti poklicnih šol, ki so pripravništvo morali opraviti celo pred začetkom prvega letnika.

Foxconn na očitke odgovarja tudi z odkritji preiskav organizacije za preverjanje pravičnih delavskih praks. "Nedavna preiskava treh tovarn na Kitajskem, ki jo je izpeljala organizacija, je potrdila, da ne obstajajo dokazi, ki bi namigovali, da so bili pripravniki prisiljeni k sodelovanju ali k nadaljevanju pripravniškega programa,“ so povedali v Foxconnu. "Predhodna preiskava je potrdila, da so študenti zadovoljni s programom in da so mesta, ki jim jih ponuja Foxconn primerljiva s plačanimi mesti polno zaposlenih vstopnih delavcev.“