Sedemnajstkratni zmagovalec turnirjev za grand slam švicarski teniški virtuoz Federer v prvih treh krogih turnirja v Flushing Meaedowsu, kjer je doslej osvojil že pet lovorik, še ni izgubil niza. V tretjem krogu je ugnal Španca Fernanda Verdasca s 6:3, 6:4 in 6:4. Za vstop v osmino finala pa se je veliko bolj moral potruditi Škot Murray, ki je v Londonu Veliki Britaniji priboril olimpijsko zlato kolajno, po tem ko je v olimpijskem finalu ugnal prav Federerja.

Tretji nosilec Murray, ki na svoj prvi naslov zmagovalca turnirja za grand slam še čaka, je Španca Feliciana Lopeza premagal šele v četrtem nizu po treh urah in 53 minutah težkega dvoboja s 7:6 (5), 7:6 (5), 4:6, 7:6 (4). Murray se bo za četrtfinale boril s Kanadčanom Milošem Raonićem, ki je ugnal Američana Jamesa Blakea s 6:3, 6:0, 7:6 (3). Federer pa se bo v osmini finala meril z Američanom Mardyjem Fishom, 23. nosilcem, ki je v 3. krogu premagal 16. nosilca Francoza Gilesa Simona.

Znana sta še dva para osmine finala pri posameznikih. Enajsti nosilec Španec Nicolas Almagro, ki je bil boljši od Američana Jacka Socka, bo prekrižal lopar s šestim nosilcem Čehom Tomašem Berdychom, ki je bil v tretjem krogu boljši od Američana Sama Querryja. Hrvat Marin Čilić, 12. nosilec, boljši je bil od Japonca Keia Nišikorija (17. nosilca), pa se bo osmini finala meril s Slovakom Martinom Kližanom, ki je izločil Francoza Jeremyja Chardyja.

V ženskem delu žreba je že znanih vseh 16 udeleženk zadnjega dela turnirja. Zadnje so se v osmino finala prebile Američanka Serena Williams, Poljakinja Agnieszka Radwanska, Nemka Angelique Kerber, Italijanki Sara Errani in Roberta Vinci, Srbkinja Ana Ivanović, Čehinja Andrea Hlavačkova in Bolgarka Cvetana Pironkova.

Četrta nosilka Williamsova, 14-kratna zmagovalka turnirjev za grand slam, je za napredovanje premagala Rusinjo Jekaterino Makarovo s 6:4, 6:0. Ena glavnih favoritinj za naslov, ki je letos osvojila naslov v Wimbledonu in nato še zlato kolajno na olimpijskem turnirju, se bo v osmini finala pomerila s Čehinjo Hlavačkovo.

Zadnji slovenski predstavnik na US opnu Grega Žemlja se bo drevi, predvidoma po 21. uri po srednjeevropskem času, v tretjem krogu pomeril s Srbom Jankom Tipsarevićem. Žemlja se je kot prvi Slovenec v moški konkurenci prebil v tretji krog katerega od turnirjev velike četverice, Slovenski kvalifikant OP ZDA se bo s Tipsarevićem, osmim nosilcem, prvič boril na teniških igriščih.