V predkazenskem postopku so skupaj s mariborskimi kriminalisti ugotovili, da je odgovorna oseba zavoda z drugim oškodovanim zavodom, katerega lastnik je država, sklenila koncesijsko pogodbo za izvajanje zdravstvenih oziroma oskrbovalnih storitev. Dogovorjeno je bilo, da bo zavod, ki bo storitve izvajal, mesečno sporočal podatke o izvrševanju teh storitev, na podlagi tega pa bi javni zavod poravnal obveznosti.

Policisti so ugotovili, da je odgovorna oseba pri prikazovanju mesečnih storitev od januarja 2009 do marca 2012 izstavljala prirejene račune, na katerih je prikazovala več storitev od dejansko opravljenih. S tem je oškodovala drug zavod za najmanj 67.730 evrov, navajajo mariborski policisti.

Policisti so kaznivo dejanje odkrili z lastno dejavnostjo, saj oškodovani zavod ni opazil nepravilnosti. To kaže na dejstvo, da je bil način izvrševanja kaznivega dejanja dobro prikrit, navajajo policisti, ki dodajajo, da je šlo za periodično in dolgotrajno oškodovanje sredstev zavoda. Policisti so opravili tri hišne preiskave in osumljeno odgovorno osebo pridržali do 48 ur, nato pa jo, ko so minili razlogi za pridržanje, izpustili na prostost.

Ker oškodovani zavod ni opazil nepravilnosti, so ga policisti obvestili o oškodovanju sredstev zavarovancev in javnih sredstev ter o načinu izvrševanja kaznivega dejanja. Ob tem so jim predlagali, da storijo, kar je treba, za preprečitev nadaljevanja izvrševanja tovrstnih kaznivih dejanj, so še sporočili iz Policijske uprave Maribor.