Strelci: Pedro 56., Messi 70/11m, Xavi 77.; Ronaldo 55., Di Maria 85.

Začetni postavi:

Barcelona: Valdes; Alves, Pique, Mascherano, Adriano; Xavi (Fabregas/83.), Busquets, Iniesta; Pedro (Alba/88.), Messi, Sanchez (Tello/72.).

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Albiol, Ramos, Coentrao; Alonso, Khedira, Callejon (di Maria/66.); Özil (Marcelo/82.); Ronaldo, Benzema (Higuain/61.).

Tekmeca v uvodu z igro nista presenetila. Moči na igrišču so bile izenačene, in medtem ko je imela Barcelona žogo pričakovano več v svoji posesti, so Madridčani stavili predvsem na bliskovite protinapade.

V nadaljevanju pa so Katalonci le prevzeli pobudo in postajala vse nevarnejša. Kljub temu si pravih priložnosti niso uspeli ustvariti, saj je bila čvrsta Realova obramba vselej na mestu. Do prve prave priložnosti so tako prišli šele v 20. minuti, a je bil prvi zvezdnik Barcelone Lionel Messi nenatančen.

Pritisk nogometašev Tita Vilanove se je po slabih 30 minutah igre le še okrepil, posledično pa je galaktikom težavo povzročal že prehod čez sredino igrišča. A premoč kljub nekaj zrelim priložnostim v prvih 45 minutah niso znali kronati z golom.

Drugi polčas postregel s kar petimi zadetki

Če je zaradi pomanjkanja zadetkov prvi polčas nekatere gledalce pustil ravnodušne, sta se ekipi oddolžili v nadaljevanju.  Za šok na Nou Campu je tako  v deseti minuti drugega dela poskrbel Cristiano Ronaldo. Ta je po podaji iz kota z glavo odlično zadel žogo in popeljal Real v vodstvo.

A žalost navijačev Blaugrane ni trajala prav dolgo, saj je ta po le minuti odgovorila z bliskovito akcijo, ki jo je z enkratno podajo začel Javier Mascherano, enkratno pa zaključil Pedro. Španec se je otresel branilca in izenačil na 1:1.

Po doseženih zadetkih se je igra dodobra razživela, napadi pa so se na obeh straneh vrstili kot po tekočem traku. Za razburjenje na Realovi klopi je v 70. minuti poskrbel sodnik  Carlos Clos Gomez, ki je po prekršku Ramosa nad Iniesto brez oklevanja pokazal na belo točko, zanesljivi izvajalec pa je bil Messi.

Iker Casillas je moral žogo še tretjič iz svoje mreže pobrati sedem minut kasneje. S čudovitim preigravanjem je Realovo , obrambo izigral Iniesta, nato pa podal do Xavija, ki je s prefinjenim strelom po tleh zadel za 3:1.

Za nekoliko mirnejši spanec belega baleta pred povratno tekmo v Madridu pa je poskrbel kar Barcelonin čuvaj mreže Victor Valdes. Ta je po podaji svojega soigralca nespretno posredoval, žogo pa mu je nato odvzel di Maria in jo v 85. minuti poslal v prazno mrežo.