Pristojni ob tem opozarjajo, da je morda poskušal neznanec tako prevarati še katerega od starejših uporabnikov pomoči oziroma od njih izvabiti denar.

"Kriza vpliva tudi na to področje. Več nezaposlenih denimo pomeni, da marsikje starejšim pomagajo domači. Skrb zbujajoče pa je, da se s pomočjo na domu očitno ukvarjajo tudi nepooblaščeni in verjetno neusposobljeni ljudje. Ti so lahko s ponudbo dela na črno cenovno konkurenčni, a tveganje seveda obstaja," je v zvezi s tem povedala direktorica Doma upokojencev Kranj Zvonka Hočevar.

Negovalke kranjske ustanove, kjer 32 zaposlenih pomaga okoli 160 starostnikom, izvajajo potrebno nego, pomagajo pri hranjenju in vzdrževanju higiene, ena obsežnejših dejavnosti kranjskega doma pa je tudi pomoč na domu, ki so je deležni starejši od 65 let. Ob vsem skupaj ni odveč opozorilo starejšim, da se pomoč na domu plačuje s položnicami, zato predstavlja vsaka ponudba z zahtevo po vnaprejšnjem plačilu tudi resno opozorilo, da je s ponudnikom takšnih storitev nekaj narobe.