Kot razlog za odstranitev tabora pred Evropsko centralno banko nemški mediji navajajo slabo higieno, zaradi katere so se razmnožile podgane. V šotorih pa naj bi zavetišče našli tudi odvisniki in brezdomci.

"Poskušajo odstraniti tabor, vendar trenutno ne vem natančno, kaj se dogaja," nam je sporočila aktivistka. Dodala je, da je pred banko ogromno policistov, ki poskušajo protestnike nasilno odpeljati iz taborišča.

Na vprašanje, ali to pomeni konec gibanja Zavzemimo Frankfurt, nam je aktivistka odgovorila, da ne. "To pomeni zgolj konec tabora, vsekakor pa ne gibanja. Protestov bo še več, ne bo jim uspelo uničiti naših idej. Mi smo še vedno tu, tako kot naše ideje. Ne bo nas uničila policija," je dodala.

Še nedavno je okoli sto protestnikov sedelo pred banko, po zadnjih informacijah pa je policiji le te dokončno uspelo pregnati.

Taborijo sicer že devet mesecev

Člani Okupirajmo Frankfurt pred Evropsko centralno banko taborijo že devet mesecev. "Aktivisti niso uspeli oblikovati nikakršne strukture, naučiti pa se morajo tudi komunicirati," je dejal strokovnjak za aktivistična gibanja Dieter Rucht. "Nekateri ljude so z udeležbo na protestih uspeli ustvariti tudi politično kariero," je še dodal.

Med najbolj perečimi težavami tabora pred ECB so podgane in droge, šotori pa so postali tudi zatočišče za brezdomce. Policisti so ocenili, da so protestniki porabili za 12.300 evrov vode, elektrike in komunalnih stroškov. Mediji pa so poročali, da je v taboru le še 15 aktivistov in 60 Romunov.

Aktivist Erik Buhn je dejal, da je eden izmed možnih razlogov odstranitve tabora tudi ta, da gre Nemčiji v času krize bolje kot Združenim državam Amerike in Španiji. V slednjih dveh gibanje Zavzemimo še vedno uspešno deluje. "Živimo v nekakšnem raju," je dejal Buhn.

Sociolog Michael Hartmann pa je izpostavil tudi problem medijev, ki jih aktivisti gibanja več ne zanimajo toliko kot na začetku. "Tudi število aktivistov se je zmanjšalo," je dodal.