Plameni so do večera dosegli mestno bolnišnico, hrvaški minister za notranje zadeve Ranko Ostojić, ki je prišel na krizno območje, pa je zagotovil, da bo množica gasilcev zdržala do današnjega jutra in obranila mesto pred uničujočim rdečim petelinom.

Požar se je vnel dopoldne v Bribirju pri Novem Vinodolskem, burja pa je ognju omogočila premik na sever proti Crikvenici. Ognjeni zublji so na poti na sever v Selcih dosegli tudi stanovanjske hiše, hrvaški mediji pa so poročali, da je Selce prekril gost dim. "Vidljivost je komaj 20 metrov," so poročali. Močna burja, po kateri na tem delu hrvaške obale najbolj slovi še nekoliko južneje ležeči Senj, ni le razpihovala in širila ognja, temveč jo je zagodla tudi približno 300 gasilcem, ki si pri gašenju niso mogli pomagati z letali. Včeraj so napovedovali, da se bo burja proti koncu dneva nekoliko umirila, čeprav bodo njeni sunki predvsem v severnem Kvarnerju še vedno lahko dosegali hitrost do 100 kilometrov na uro.

Na Hrvaškem se v teh dneh z ognjem borijo tudi pri Pulju, na otokih Rab, Mljet, Korčuli in pri Orebiću na polotoku Pelješac. V bolnišnici na Reki je umrl 45-letni gasilec, ki se je zgrudil med gašenjem požara v okolici Opatije. Po neuradnih podatkih naj bi bil zanj usoden zastoj srca.

Slovenska diplomacija v Zagrebu je zaradi številnih slovenskih turistov, ki letujejo v Kvarnerju, v stalnem stiku s hrvaškimi in slovenskimi policisti. Dogovorili so se za lažji prehod meje za nesrečnike, ki bi zaradi požarov izgubili svoje osebne dokumente. Za zdaj še nihče od Slovencev, ki počitnikujejo na območju Crikvenice, ni zaprosil za pomoč na slovenskem diplomatskem predstavništvu, kjer prav tako nimajo podatkov o morebitnih žrtvah ali poškodovanih.