Elektronske pošte, ki se bodo v prihodnjih dveh mesecih pojavljale tako na Wikilekasu kot v časnikih in tiskovnih agencijah Al Akhbar, Al Masry Al Youm, ARD, Associated Press, L'Espress, Owni ter tudi na španskem Publico.es-u, prihajajo iz 680 sirskih domen, med njimi tudi iz ministrstva za predsedniške zadeve, zunanje zadeve, finance, informacije, transport in kulture.

"Dokumenti so sramotni za Sirijo in njene nasprotnike. Ne bodo pomagali le pri kritiziranju ene skupine ali druge, temveč tudi pri razumevanju njihovih interesov, akcij in misli. Samo skozi razumevanje konflikta, bomo prišli do rešitve," je sporočil ustanovitelj Wikileaksa Julian Assange.

V Siriji vlada državljanska vojna, v oboroženih spopadih pa je življenje izgubilo od 6000 do 15000 ljudi. Sirijski dokumenti bodo osvetlili notranje delovanje sirske vlade in gospodarstva, hkrati pa bodo razkrili kako Zahod in zahodne družbe govorijo eno in delajo drugo.

Prvi dokumenti, objavljeni na spletni strani Wikileaks, se dotikajo italijanske Finmeccanice, ki s svojo tehnologijo pomaga sirskemu režimu. Najdete jih lahko tukaj.

Arabska pomlad v Siriji teroristična zarota?

Iraške oblasti so sporočile, da naj bi nekateri pripadniki Al Kaide prečkali mejo s Sirijo, kjer bodo izvajali napade. Informacijo je za Reuters potrdil iraški zunanji minister Hoshiyar Zebari. Sirija je sporočila, da 16 mesecev trajajoč upor ni plod sirskega ljudstva, pač pa je "teroristična zarota", ki jo financirajo tuje države. Na večini nasilnih dejanj naj bi bili podpisi Al Kaide. O tem je prepričan tudi Ban Ki Moon, ki je dejal, da je Al Kaida najbrž odgovorna za dva samomorilska napada v Damasku, v katerem je življenje izgubilo 55 ljudi.