Mestni svet najstarejšega slovenskega mesta se je tako odločil potem, ko se na razpis občine za podelitev koncesije za oskrbo s toplotno in električno energijo v načrtovani večnamenski športni dvorani do predvidenega roka, ki se je iztekel v petek, ni prijavil nihče.

Mestna občina je namreč načrtovala nekaj manj kot dva milijona evrov lastnih sredstev ter 2,5 milijona evrov državnega denarja, preostalih pet milijonov evrov pa so si obetali s sklenitvijo koncesijske pogodbe s podjetjem, ki bi novi športni dvorani 20 let zagotavljal električno in toplotno energijo in bil v zameno za to pripravljen plačati razliko do polne vrednosti projekta.

Kot je po seji povedal ptujski župan Štefan Čelan, se njihovi načrti žal niso uresničili, zato so se mestni svetniki odločili, da se v sedanjih časih in ob vrsti drugih bolj pomembnih projektov občina ne sme dodatno zadolževati za gradnjo dvorane. "Še danes bomo Košarkarski zvezi Slovenije sporočili, da ni potrebno čakati na odločitev do konca meseca, pač pa, da je že danes jasno, da Ptuj od soorganizacije evropskega prvenstva odstopa," je dejal Čelan.

Župan je ob tem zatrdil, da je bilo s KZS ves čas dogovorjeno, da je bil podpis predpogodb namenjen temu, da se je od FIBA Europe uspelo pridobiti kandidaturo za Slovenijo, občine pa smo bile dolžne s strani občinskih svetov pridobiti ustrezne sklepe za podpis pogodb. Zapletov z morebitnimi odškodninami ne pričakuje, saj so se na zadnjem srečanju v Ljubljani župani in KZS dogovorili, da v primeru odstopa stroške kotizacije prevzema mesto, ki bo vskočilo namesto njih.

Ptuj doslej po Čelanovih besedah KZS ni plačal še niti enega evra, ob tem pa pravi, da se bo očitno zdaj potrebno odpovedati tudi 2,5 milijona evrov državnega denarja, ki jim ga je obljubila že prejšnja vlada. Kot je dejal, naj bi se namreč na zadnjem srečanju s predstavniki vlade in KZS dogovorili, da se v primeru odstopa Ptuja, pa tudi Novega mesta, sredstva delijo na novo, saj bo denar potreben za rekonstrukcije obstoječih dvoran.