Na mednarodni konferenci v Bostonu, na kateri so se zbrali strokovnjaki, ki preučujejo spanje, so predstavili kar dve poročili, v katerih so poudarili, da sta trajanje in kakovost spanca odvisna tudi od rasne in etnične pripadnosti posameznika. V eni od raziskav so strokovnjaki ugotovili, da temnopolti in Azijci ne spijo tako veliko kot belci, druga pa je pokazala, da imajo Američani, ki so se rodili v tujini, manj težav s spanjem kot tisti, ki so se rodili v ZDA.

V eni od raziskav so prišli do zaključka, da temnopolti, Azijci in posamezniki s hispanskimi koreninami v povprečju na noč spijo manj kot belci (temnopolti so spali 6,8 ure na noč, Hispanci in Azijci 6,9, belci pa 7,4 ure na noč). Razlike so bile očitne tudi takrat, ko so strokovnjaki v obzir vzeli različna obolenja in zdravstvene težave prostovoljcev. Upoštevali so tudi socialnoekonomske dejavnike kot je nižja izobrazba in nižji prihodek, saj lahko oba vplivata na povišanje stresa in motnje spanja.

Nadaljnje raziskave na tem področju bi tako lahko pomagale spalne navade številnih skupin, zlasti tistih, katerih člani imajo zdravstvene težave, saj težave pri spancu vplivajo na večjo ogroženost kroničnih obolenj kot so bolezni srca, sladkorna bolezen, povišana telesna teža in nekatere vrste raka.