Španija : Irska 4:0 (1:0)

Aktualni evropski prvaki so na drugi tekmi dosegli svojo prvo zmago na prvenstvu v Ukrajini in na Poljskem. Do nje so prišli več kot zasluženo, saj so bili vseh 90 minut občutno boljši tekmec, kar priča tudi podatek, da so proti irskim vratom sprožili kar 20 strelov.

Gledalcem na stadionu v Gdansku na prvi gol ni bilo treba čakati prav dolgo, Shayja Givna je namreč že v četrti minuti premagal Fernando Torres, ki se na prvenstvu očitno vrača v strelsko formo. Kljub stalnemu obleganju kazenskega prostora se je irska mreža drugič zatresla šele po odmoru. Na 2:0 je v 49. minuti povišal Silva, odlično predstavo pa je s svojim še drugim zadetkom dvajset minut kasneje kronal Torres. Končni rezultat je postavil Fabregas, ki je v igro vstopil v drugem polčasu.

Španci so se z zmago povzpeli na prvo mesto skupine C in imajo skupaj s Hrvaško štiri točke. Tretji so Italijani (2 točki), brez osvojene točke pa zadnje mesto zasedajo Irci.

Mandžukić Hrvatom priboril dragoceno točko

Italija : Hrvaška 1:1 (1:0)

Srečanje v Poznanu med Italijo in Hrvaško se je začelo po italijanskih notah. Varovanci Cesarja Prandellija so si že uvodoma priigrali kar nekaj priložnosti, nogometaše v kockastih dresih pa je reševal danes odlični vratar Stipe Pletikosa. Ta je prvič in zadnjič na tekmi klonil v 39. minuti, ko je s prostega strela izjemno natančno meril Pirlo in Italijo zasluženo popeljal v zasluženo vodstvo.

Mario Mandžukić (Foto: AP)

V drugem polčasu so Hrvati zaigrali bolj napadalno predvsem pa hrabreje. Kockasti so bili vse več pri žogi, posledično pa so prihajali tudi do lepših priložnosti. Za eksplozijo navdušenja na delu tribun, kjer so bili hrvaški navijači, je poskrbel Mario Mandžukić, ki je v 71. minuti po odlični podaji Strinića matiral Buffona.

Ekipi sta do konca tekme imeli še nekaj priložnosti, a je rezultat ostal nespremenjen.