V nemškem mestu Ingolstadt sta se včeraj pomerili reprezentanci Ukrajine in Turčije. Slednji, ki po porazu proti Hrvatom v dodatnih kvalifikacijah na Euru ne bodo nastopili, pa so po Portugalski (3:1) ugnali še gostiteljico evropskega prvenstva in najbrž še toliko bolj obžalujejo izostanek z velikega tekmovanja, saj je njihova forma očitno na visokem nivoju.

Tekma v Ingolstadtu se je končala z izidom 2:0, Turki pa so v vsakem polčasu dosegli en zadetek. V 30. minuti je zadel Caner Erkin, zmago pa je v 70. minuti potrdil Mustafa Pektemek. Za Ukrajince je bil to v petih dneh še drugi poraz, v petek so jih s 3:2 premagali Avstrijci.

V Solni so Švedi gostili “prenovljeno“ Srbijo in slavili z 2:1, zmago pa jim je v 52. minuti s strelom z bele točke prinesel največji zvezdnik Zlatan Ibrahimović.

Dobro formo pred Eurom so včeraj pokazali Francozi, ki so se s 4:0 znesli nad udeležencem dodatnih kvalifikacij Estonci. Dvakrat je zadel Karim Benzema, po en gol pa sta dosegla Franck Ribery in Jeremy Menez.