Nogometaši Fenerbahčeja so zmagovalci turškega pokala, potem ko so v finalu v Ankari visoko s 4:0 premagali Bursaspor. Zadetke so dosegli Erkin (2.), Cristian (45.), Senturk (67.) in Alex (81.).

Za carigrajski klub je to prvi naslov po letu 1983 in majhen obliž na rano, potem ko so nogometaši Fenerja v zadnji tekmi prvenstva proti Galatasarayu iz rok izpustili naslov turškega prvaka.

Prva lovorika za Prosinečkega

Nogometaši Crvene zvezde, ki jih vodi Robert Prosinečki, so osvojili srbski pokal, potem ko so v finalu v Kruševcu premagali Borac iz Čačka z 2:0. Zadetka sta dosegla Evandro (40.) in Borja (85.). Za "žutega", ki je pred leti nekaj časa nosil tudi zeleno-beli dres ljubljanske Olimpije, pa je to prva lovorika v trenerski karieri. Državni prvak Partizan je izpadel v polfinalu, ko je moral priznati premoč Crveni zvezdi.

Baslu dvojček v Švici

Švicarski nogometni klub Basel je v domovini uspešno končal sezono, saj je po zmagi v prvenstvu sinoči v Bernu po streljanju enajstmetrovk s 4:2 premagal Luzern in še enajstič osvojil švicarski pokal. Po 120 minutah igre je bilo še vedno 1:1, potem ko je za Basel v 55. minut zadel Benjamin Huggel, na 1:1 pa je v 67. izenačil Tomislav Puljić.