Ko je že kazalo, da se bodo nemški nogometni upi nizozemskim vrstnikom maščevali za lanski finalni poraz v Srbiji, saj so vse do sodniškega dodatka vodili z zadetkom Leona Goretzke, so si Nemci dovolili napako, ki se je izkazala kot usodno. Nizozemcem so dovolili izenačenje, zgrešen strel Marca Stendere ob izvajanju enajstmetrovk pa je pomenil, da bodo pokal za prvaka znova domov nesli fantje v oranžnih majicah.

Gledalci, ki so lepo zapolnili tribune stožiškega stadiona, v prvem polčasu niso videli zadetka. Po izenačenem začetku so Nizozemci predvsem v končnici polčasa prevladovali, bili tisti, ki so si bolj želeli zadetek in ga skoraj tudi dosegli. V 39. minuti je namreč Queensy Menig s 14 metrov zatresel prečko, žoga pa se je od nje odbila na golovo črto, tako da je ostalo pri 0:0.

Že pred tem so oranžni prek Djavana Andersona v 25., Thoma Hayeja v 31. in Raia Vloeta zagrozili nemški obrambi, a mreže niso zatresli. Nemci so bili najbližje golu v 23. minuti, ko je Timo Werner z roba kazenskega prostora oplazil prečko.

Drugi polčas so Nemci odlično odprli. Že v 45. minuti so namreč povedli. Po kotu z leve strani je z glavo zadel kapetan Goretzka. Izbranci Stefana Bögerja so bili v drugem polčasu sicer boljši tekmec, bili večji del na polovici Nizozemcev in imeli vse niti igre pod nadzorom, tako da Nizozemcem ni uspeli niti enkrat več resneje ogroziti nemških vrat.

Toda v prvi minuti sodniškega dodatka so po podaji z desne strani nemški branilci pozabili na Eltona Acolatseja, ki je iz bližine izid izenačil in izsilil streljanje enajstmetrovk. Pri teh je edino napako v petih serijah napravil Stendera, saj je njegov strel Nick Olij obranil, in to je bilo dovolj za nizozemsko slavje.