Po navedbah pristojnih nigerijskih oblasti so stari del kampusa in njegovo okolico pretresle vsaj tri eksplozije. Temu je sledilo obstreljevanje, ki se občasno še nadaljuje, zato se reševalne enote še niso uspele prebiti do prizorišča dogodka.

Po navedbah dopisnika AFP je v napadih umrlo najmanj 20 ljudi. Predstavnik nigerijskega Rdečega križa je medtem sporočil, da je v napadu umrlo najmanj 16 ljudi. Uradni nigerijski viri doslej točnega števila žrtev še niso sporočili. Veliko ljudi je bilo v napadu tudi ranjenih.

Odgovornost za napad ni medtem prevzel še nihče. Po navedbah tiskovnega predstavnika tamkajšnje policije so storilci že pred njihovim posredovanjem z motorji zbežali. Po navedbah policijskih sil so napadalci uporabili manjša eksplozivna sredstva v aluminijastih pločevinkah, kar je v preteklih napadih uporabljala skrajna islamistična skupina Boko Haram.

V Nigeriji takšni napadi v zadnjem času pogosti

Nigerijo zadnje leto pretresajo številni tovrstni napadi, ki jih izvaja ta islamistična sekta. V njihovih napadih, tarča katerih so večinoma kristjani in njihove ustanove, umirajo pa tudi muslimani in vladni predstavniki, je v zadnjem letu umrlo več kot 450 ljudi.

Boko Haram si prizadeva za ustanovitev neodvisne države na pretežno muslimanskem severu Nigerije. V zadnjem obdobju so njihove zahteve in struktura postale manj jasne, saj naj bi bila skupina razcepljena na tiste s političnimi ambicijami na eni strani ter na skrajno islamistično krilo na drugi strani.

Italija že obsodila napad

Današnji napad na kristjane v Nigeriji je že obsodila Italija in ga označila kot "grozljiv" in "barbarski". Italijanski zunanji minister Giulio Terzi je obsodil tudi današnji napad v kenijski prestolnici Nairobi, kjer so tarča napada tudi bili kristjani.

Terzi je ob tem poudaril, da je potrebno zaščititi svobodo religije ter dejal, da je za Italijo strpnost "absolutna prioriteta", nasprotuje pa tudi kakršni koli diskriminaciji, omejevanju ali nasilju nad verskimi manjšinami.