Tretje osebe, ki jo v obtožnem predlogu zoper Dušana Mikolčeviča, izkušenega kriminalista, ki je bil takrat na ogledu, in Aleša Conradija, ki je bil takrat dežuren v operativno-komunikacijskem centru, omenja tožilka Dragica Kotnik, tam sploh ni bilo. Prav sled krvi na stikalu naj bi bila dokaz, da je bil tam še nekdo. In drugič: policisti so očitno preiskali tudi notranjost hiše, kar kaže krvava sled na stikalu, Kotnikova pa v obtožnem predlogu policistoma očita nevestno delo, med drugim zato, ker naj bi bila preiskava omejena zgolj na garažo in dvorišče.

V generalni policijski upravi so ves čas trdili, da so policisti ogled opravili strokovno in zakonito. Sojenje v tej zadevi se je že začelo na okrajnem sodišču v Ljubljani. In tam se je zgodilo še nekaj nenavadnega. Ko je sodišče pozvalo tožilko, naj pove, kdo je priča, ki je videla s kraja tragedije odpeljati znanega ljubljanskega odvetnika v črnem avtomobilu, se je temu izmikala in priče ni želela razkriti.

Ovadba na krškem tožilstvu

Kotnikova, drugače vodja oddelka za pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastili, je znana po tem, da je bila v odnosu do policistov vse prej kot korektna, na vesti pa ima še nekaj "spodrsljajev", ki za tožilko nikakor niso primerni. Tako so novomeški policisti na tožilstvo v Krškem poslali ovadbo, ki Dragici Kotnik očita dve kaznivi dejanji izdaje tajnih podatkov, dve kaznivi dejanji zlorabe osebnih podatkov pa naj bi storil novinar Požareporta Mitja Lomovšek. Državno tožilko sumijo, da naj bi medijem posredovala tožilski dokument, povezan z afero Baričevič, zaradi česar so policisti v začetku decembra lani preiskali njeno stanovanje in delovno mesto.

Na spletni strani Požareport je bil namreč objavljen faksimile dela zaupnega tožilskega dokumenta, v katerem je med drugim pisalo, da so na prizorišču tragedije na Oražnovi ulici 11 v Ljubljani, kjer so bulmastifi do smrti pogrizli Sašo Baričeviča, našli sledi krvi še tretje osebe, ne le Baričeviča in policista, ki je bil takrat ranjen. Poleg tega dokument omenja še dve priči, ki naj bi videli, da je tistega dne s kraja tragedije v črnem terenskem vozilu z veliko hitrostjo odpeljal znani ljubljanski odvetnik.

Znamenja korupcije

Nepravilnosti pri ravnanju Dragice Kotnik je zaznala tudi komisija za preprečevanje korupcije. Šlo naj bi za primer nekdanjega komandirja policijske postaje Bled Milana Karbe, ki ga je Dragica Kotnik z obtožnim predlogom preganjala zaradi suma, da je svojemu kolegu prodal ponarejeno vinjeto. V omenjenem primeru je že potekala glavna obravnava na ljubljanskem okrajnem sodišču. Policista je zastopala odvetniška družba Matoz, ravno slednjo pa je Kotnikova decembra lani pooblastila za zastopanje, ko se je znašla v vlogi osumljenke skupaj z novinarjem Lomovškom.

Kakšna dva tedna po hišnih preiskavah je Kotnikova umaknila obtožni predlog zoper Karbo. Do umika tega obtožnega predloga pa je prišlo, ko je tako obdolženega komandirja kakor tudi tožilko kot osumljenko v drugem predkazenskem postopku zastopala ista odvetniška družba.

S tem je višja državna tožilka po mnenju komisije za preprečevanje korupcije uresničila vsa znamenja korupcije, kot jo opredeljuje zakon o integriteti in preprečevanju korupcije. Potem ko je Kotnikova najela odvetniško družbo Matoz, da jo zastopa, bi se namreč morala po mnenju komisije izločiti iz obravnave primera Milana Karbe, ki bi ga moral prevzeti nekdo drug.

Po vsem naštetem namerava menda Dragica Kotnik sleči tožilsko togo in se vpisati v imenik odvetnikov.