Slovenija - Madžarska 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Dvorana Stožice, gledalcev 9800, sodniki: Ravodin (Rusija), Kaderli (Švica), Leermakers (Nizozemska).
Strelci: 1:0 Sabolič (Gregorc, Jeglič, 3.), 2:0 Gregorc (Robar, Tičar, 27.), 3:0 D. Rodman (Kovačevič, Kranjc, 28.), 4:0 Tičar (Gregorc, Robar, 48.), 4:1 Vas (Ladanyi, 51.).
Kazenske minute: Slovenija 26, Madžarska 26 + 10.

Prva tretjina:

Tekma z vzhodnimi sosedi se je za Slovenijo začela odlično, saj je že ob koncu tretje minute prišla do vodstva. Prvi slovenski napad je izvedel lepo akcijo, po strelu Saboliča pa je pred vrati ploščku smer spremenil Tičar in madžarski vratar Balizs je bil nemočen. Že v naslednji minuti bi risi vodstvo lahko še povišali, ko je bil ob prednosti igralca več na delu znova trio Tičar-Sabolič-Jeglič, a je po strelu slednjega Madžare rešila vratnica. Dober začetek je dal Slovencem krila in v prvi polovici prve tretjine so bili precej boljši, žal pa niso uspeli kaznovati dveh madžarskih izključitev, čeprav priložnosti takrat ni manjkalo.

Po izključitvi Mušiča v 10. minuti so Madžari umirili slovenski nalet in sledile so minute bolj enakovredne igre, trikrat pa je moral dobro posredovati tudi Kristan. Zadetkov v prvem delu igre več ni bilo in Slovenija je na prvi odmor odšla s prednostjo zadetka, a igra Madžarov v drugi polovici te tretjne je bila dobro opozorilo risom, da se bodo morali za zmago še kako potruditi. Razmerje v strelih v prvi tretjini je bilo 12:11 v korist Slovenije.

Druga tretjina:

V drugih 20 minut je Slovenija krenila z igralcem več in v drugi minuti se je po obrambi Balizsa do odbitega plošča dokopal David Rodman, a je nato iz bližine streljal nekaj centimetrov mimo vrat. Sledila je izključitev Jegliča in dvakrat je bilo vroče tudi pred slovenskim golom, a se izid tudi po zaslugi Kristana ni spremenil.

Nato je prišla 25. minut, kjer se je tekma morda že odločilno razpletla. Po napaki slovenske obrambe je sam pred Kristana pridrsal najnevarnejši madžarski strelec Sofron, a je bil slovenski vratar zmagovalec njunega dvoboja. Takoj po obrambi pa se je igra preselila na drugo stran igrišča, kjer je Marcel Rodman Mušiču pripravil priložnost za strel, a so Ljubljančana Madžari nedovoljeno ovirali in ni uspel zadeti. V nadaljevanju akcije je bil spotaknjen še Marcel Rodman in po prekinitvi sta morala na klop za kaznovane hokejiste dva Madžara. To so risi kaznovali na najboljši možen način. Najprej je ob igri petih proti trem hitro zadel Gregorc, minuto kasneje pa je po strelu Kovačeviča plošček v zraku zadel David Rodman in premagal Balizsa, Slovenci pa so se veselili tretjega zadetka in prve večje prednosti na tem prvenstvu.

Po dveh golih Slovenije je madžarski selektor vzel "timeout", da je umiril svoje varovance in jih poskušal motivirati za boljše nadaljevanje. Igra je bila v naslednjih minutah nekoliko manj atraktivna, a Slovencem se ob visokem vodstvu ni več nikamor mudilo. Prvič je bilo znova bolj napeto v 34. minuti. Po napaki Pavlina za svojimi vrati se je Madžarom ponudila izjemna priložnost, a je Kristan ostal nepremagan, nekaj sekund kasneje pa je sledil slovenski proti napad in Jeglič se je sam znašel v napadalni tretjini. Poskušal je atraktivno premagati Balizsa, a mu poteza ni najbolje uspela in ostalo je pri 3:0.

V zaključku tretjine so si Slovenci privoščili dve izključitvi in Madžari so oblegali Kristana, a slovenska mreža se ni zatresla, zares malo pa je manjkalo, da bi risi dosegli še četrti zadetek na tekmi. Kljub igri z igralcem manj sta do proti napada prišla Razingar in Mušič in po strelu slednjega je bil Balizs že premagan, plošček pa je počasi lezel v gol. A žal se je ustavil tako, da se je še minimalno dotikal črte in sodnik je po ogledu video posnetka zadetek upravičeno razveljavil.

Pred zadnjo tretjino so imeli Slovenci torej velike tri zadetke prednosti. Tudi v drugem delu igre so risi sprožili en strel na gol več od Madžarov (9:8).

Tretja tretjina:

Prvi del zadnje tretjine je bil v znamenju številnih madžarskih izključitev in zapravljenih priložnosti Slovencev. V prvih petih minutah so morali na klop za kaznovane namreč kar trije Madžari, a je v teh minutah blestel njihov vratar Balizs. Toda ko je bil v 47. minuti izključen še četrti Madžar, so to Slovenci kaznovali, drugič na tekmi je zadel Tičar.

V 48. minuti je Kovačevič grobo ustavil madžarskega hokejista, za kar si je prislužil dvojno kazen, kar je prineslo prvi madžarski zadetek na tekmi. Kristana je z močnim strelom po sredini premagal Marton Vaš.

Prejeti zadetek Slovencev ni zmedel in brez večjih težav so tekmo varno pripeljali h koncu ter se veselili pomembne zmage, ki jih je povsem približala vrnitvi v elitno divizijo.