V obračunu z vrha lestvice je ekipa iz Eindhovna prišla do pomembne zmage, s katero je PSV prišel le na točko zaostanka za drugim mestom, medtem ko ima Ajax na prvem mestu že lepo prednost šestih točk pred zasledovalci.

Včerajšnji obračun so domači začeli dobro in že v 17. minuti povedli, a še pred koncem prvega polčasa so gostje z dvema zadetkoma izid obrnili v svojo korist. V drugem delu igre je sledil lov PSV-ja na zmago, domači strateg Phillip Cocu pa je v igro v 67. minuti poslal tudi Matavža, kar se mu je ob koncu obrestovalo.

V 77. minuti je Jeremain Lens s svojim drugim zadetkom na tekmi naprej izid izenačil na 2:2, v 93. minuti pa je za zmago zadel Matavž. To je bil njegov 14. zadetek v prvenstvu, s čimer zaseda sedmo mesto na lestvici strelcev.

Na prvenstveni lestvici je Ajax (64 točk) po porazu AZ-ja prednost povišal na šest točk, moštvo iz Alkmaarja pa se je z 58 točkami ujel Feyenoord, Twente, PSV in Heerenveen pa imajo vsi 57 točk. V zadnjih štirih krogih se torej obeta še hud boj za vstopnice za v kvalifikacije za ligo prvakov.