Nadal, drugi nosilec, je še pred dvobojem sporočil, da zaradi poškodbe lenega kolena ne bo mogel igrati. Poškodbo je staknil na turnirju v Indian Wellsu v dvoboju proti Švicarju Rogerju Federerju, kjer s tem nastop končal v polfinalu. Prav na vseh partijah v Miamiju je potreboval zdravniško pomoč. "Opravičujem se navijačem, vendar ne morem nastopiti v finalu, ker tega moje koleno ne dovoljuje," je razočarano sporočil Nadal, ki je nastopil šele na četrtem turnirju letos.

V Dohi je končal v polfinalu, Đoković pa ga je januarja odpravil v epskem finalu odprtega prvenstva Avstralije. Španec je zadnji turnirski naslov osvojil lani na odprtem prvenstvu Francije. "Zelo dobro sem začel polfinalni dvoboj, zelo agresivno. V drugem delu pa je bil dvoboj zelo zanimiv, tako za naju kot tudi za gledalce. Čestitke Monacu. Toda bil sem zbran in prepričan v svoje sposobnosti in želja, da nastopim v finalu, je bila na koncu izpolnjena," je dejal Đoković. Prvi niz je dobil po 27 minutah, drugega po maratonski uri in 36 minutah.

Že drugi večer zapored je zmago slavil po podaljšani igri, saj se je njegov drugi niz na ta način končal tudi v četrtfinalu proti Davidu Ferrerju. Sedaj Srba le še zmaga loči od obrambe turnirskega naslova. V zaključnem dvoboju ga bo na drugi strani mreže čakal Škot Murray, ki mu bo skušal z drugo turnirsko zmago v letu preprečiti, da bi še četrtič osvojil Miami. To je Đokoviću uspelo še leta 2007 in 2009. Murray, v četrtfinalu je izločil Srba Janka Tipsarevića, je bil letos najboljši na turnirju v Brisbanu.

Šarapova še četrtič izgubila v finalu Miamija

Poljakinja Agnieszka Radwanska je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Miamiju z nagradnim skladom 4,83 milijona dolarjev. Petopostavljena Radwanska je v finalu s 7:5 in 6:4 premagala drugo nosilko, Rusinjo Marijo Šarapovo. Slednja je tako še četrtič klonila v finalu tega turnirja.

Radwanski, 23-letnici iz Krakova, gre izvrstno v tej sezoni, ne nazadnje je pred tem dvobojem zabeležila 25 zmag in le štiri poraze. Toda proti njej je govoril izkupiček medsebojnih dvobojev s Šarapovo, saj je slednja do tega finala na osmih obračunih sedemkrat slavila, proti Poljakinji ni izgubila vse od leta 2007. A danes je morala priznati premoč Poljakinji, ki je predvsem v končnicah nizov znala ohraniti več zbranosti kot njena tekmica. Poljakinja je za zmago dobila 1000 točk WTA in 712.000 dolarjev.