Skupino sestavljajo Brazilija, Rusija, Indija, Kitajska in Južnoafriška republika, v katerih živi 40 odstotkov svetovnega prebivalstva in letno ustvarijo 18 odstotkov svetovnega bruto domačega proizvoda (BDP).

Z vse večjo gospodarsko močjo držav Brics pa ne gre vštric večanje diplomatskega vpliva. Po oceni analitikov je to v precejšnji meri posledica razlik med državami in celo tekmovanja med njimi, kar se je jasno pokazalo lani ob izbiranju novega vodje Mednarodnega denarnega sklada.

Države Brics tedaj niso nasprotovale imenovanju Francozinje Francoise Lagarde na ta položaj, prav tako pa zdaj nimajo skupnega kandidata za vodenje Svetovne banke.

V New Delhiju bodo voditelji po napovedih govorili o ustanovitvi investicijske banke, ki bi financirala gradnjo infrastrukture in razvoj, čeprav je, kot piše francoskega tiskovna agencija AFP, do uresničitve zamisli še daleč. Bodo pa voditelji podpisali dva sporazuma, ki bosta olajšala kreditiranje izvoznikov.

Po napovedih bodo voditelji, ki bodo imeli ob robu vrha številna dvostranska srečanja, sprejeli tudi izjavo o razmerah v Siriji, o Iranu ter dolžniški krizi v Evropi.