Messi je v letošnji sezoni v španskem prvenstvu dosegel že 34 golov, v vseh tekmovanjih pa kar 54. Odkar igra za prvo ekipo Barcelone, je tako zabil že 234 zadetkov, dva več kot slavni napadalec iz sredine prejšnjega stoletja.

Argentinski velemojster je proti Granadi postal tudi najboljši strelec španske lige v letošnji sezoni, saj je prehitel Cristiana Ronalda, ki ima dva gola manj, a bo Messija imel priložnost prehiteti že danes, ko se bo Real v gosteh pomeril proti Villarealu.

Rekord 234 golov sicer velja za uradne tekme Barcelone. Skupaj z zadetki na prijateljskih tekmah je namreč najboljši strelec v zgodovini katalonskega ponosa še vedno Paulino Alcantara, seštevek njegovih golov na vseh tekmah se je ustavil pri 369.

Ekipa Josepa Guardiole je sicer proti Granadi v prvem polčasu z goloma Xavija v 4. in Messija v 17. minuti povedla z 2:0. A gosti so se v drugem polčasu prebudili in prek Mainza v 55. minuti znižali na 2:1, sedem minut kasneje pa je z najstrožje kazni izenačil Siqueira.

Aktualni španski in evropski prvaki so s fantastičnim drugim golom Messija v 67. minuti stvari hitro postavili na svoje mesto, vprašanje zmagovalca pa je v 82. minuti rešil Tello. Gledalci na Nou Campu so pred zadnjim sodnikovim žvižgom videli še dva zadetka. Za 5:2 je še tretjič zadel Messi, visok poraz gostov pa je v 89. minuti še drugič z bele točke ublažil Siqueira.

Da je prvi zvezdnik Kataloncev v odlični formi, potrjuje tudi dejstvo, da je na zadnjih sedmih tekmah dosegel kar 17 golov, sinočnji hat-trick pa je bil že šesti v sezoni, kolikor jih je zbral tudi Ronaldo, in 18. v dresu Barcelone.