Schumacher je z dirkalnikom Mercedesa na prvem treningu dosegel tretji čas, na drugem pa je bil najhitrejši, kar je skupno najboljši dosežek dneva. Seveda je šlo le za prosta treninga, a vse manj je časa, ko moštva še lahko skrivajo svoje adute, saj bo šlo z jutrišnjimi kvalifikacijami prvič zares in štela bo vsaka tisočinka sekunde. Omenimo, da je prvi trening minil v suhem vremenu, v času drugega pa je stezo ves čas močil dež.

“Današnji dobri rezultati mene in ekipe Mercedes niso nobena garancija. Treba je počakati na kvalifikacije in dirko, potem bomo lahko pametni. No, vsekakor je bolje, da sezono začnemo tako, kot pa da bi jo na kakšen drugačen način. Dirkalnik je sijajen in zelo veseli dejstvo, da smo dokazali, da smo lahko hitri v vseh vremenskih razmerah,“ je po treningu dejal sedemkratni svetovni prvak.

Na prvem treningu sta bila od Schumacherja sicer hitrejša dirkača McLarna. Jenson Button je bil boljši od Lewisa Hamiltona, a oba sta nato razočarala na drugem treningu v dežju, ko sta osvojila le 15. in 16. mesto.

Današnje rezultate bo čim prej želel pozabiti tudi prvak zadnjih dveh sezon Sebastian Vettel, ki je bil na prvem treningu 11., na drugem pa 10. Tudi njegovemu moštvenemu kolegu Marku Webbru ni šlo preveč bolje, saj je bil na prvem peti, na drugem treningu pa 11. Moštvo Red Bulla očitno čaka še precej dela, če želi tudi letos dominirati v karavani formule ena.

Solidno se je poleg Schumacherja danes odrezal tudi prvi voznik Ferrarija Fernando Alonso, ki je postavil šesti in četrti čas. Povratnik Kimi Räikkönen je imel nekaj težav z dirkalnikom, zato je na prvem treningu odpeljal le 8 krogov in postavil deveti čas, na drugem pa je v sedmih krogih uspel doseči le 18. čas.

Kvalifikacije se bodo pričele jutri ob 7. uri po slovenskem času. Ste pripravljeni na novo sezono?