Sejem je sicer že v sredo zvečer uvedla podelitev nagrade za evropsko razumevanje, ki sta jo letos prejela britanski zgodovinar Ian Kershaw in ameriški zgodovinar Timothy Snyder.

Na letošnjem sejmu je na 69.000 kvadratnih metrih površine postavljenih več kot 1000 stojnic. Na njih se predstavlja približno 2000 založb. Kot besede direktorja sejma Oliverja Zilleja povzema nemška tiskovna agencija dpa, so to v glavnem manjše, neodvisne založbe, ki so s svojimi knjigami vedno redkeje zastopane v knjigarniški ponudbi.

Ob sejmu bo potekal tudi program "Leipzig liest" (Leipzig bere), na katerem bo sodelovalo 2780 avtorjev in drugih udeležencev. Program že tradicionalno poteka ne nekoliko neobičajnih prizoriščih, letos je med njimi tudi živalski vrt.

Na slovenski nacionalni stojnici je predstavljena najnovejša produkcija slovenskih avtorjev po izboru založnikov ter slovenska in prevedena dela avtorjev v fokusu.

V sklopu Avtorice in avtorji iz južne Evrope berejo v Leipzigu pa se bodo na 13 dogodkih predstavili Primož Čučnik, Lidija Dimkovska, Tadej Golob, Maja Haderlap, Stanka Hrastelj, Drago Jančar, Maruša Krese, Vlado Kreslin, Mojca Kumerdej, Miha Mazzini in Urban Vovk, ki jih je v Leipzig povabila Javna agencija za knjigo skupaj z mrežo Traduki. Zanje so pripravili tudi promocijske letake.

Skupaj se bo v tem sklopu predstavilo 56 avtorjev, ki prihajajo še iz Albanije, BiH, Bolgarije, Kosova, Hrvaške, Makedonije, Črne gore, Romunije in Srbije.