V Chicagu so kralji dvakrat vodili. Prvič že v drugi minuti po zadetku Slave Vojnova, drugič pa v 38. minuti, ko je bil uspešen Jeff Carter. Toda prednost Kalifornijcev je v 48. minuti izničil Patrick Kane in izsilil podaljške. V teh ni bilo zmagovalca, zato so odločali kazenski streli. Odločitev je padla šele v šesti seriji, ko je bil uspešen Richards.

"Pri kazenskih strelih sem imel tudi nekaj sreče, saj je imelo kar nekaj igralcev težave z vodenjem ploščka. Toda dobili smo dve točki, to je najpomembnejše. Ni pomembno, kako pridemo do zmage, pomembno je le, da pridemo," je po tekmi dejal Quick, ki je zbral 35 obramb, vključno z obranjenim kazenskim strelom v zadnji tretjini, ko je ustavil poskus Viktorja Stalberga.

Pittsburgh je doma s 5:2 odpravil Boston, Jevgenij Malkin pa se je s tremi podajami prebil na prvo mesto lestvice strelcev. Ima 84 točk - dve več od najbližjega zasledovalca Stevena Stamkosa iz Tampa Baya.

Washington je bil z 2:0 boljši od Toronta, ki je izgubil že desetič na zadnjih 11 tekmah, Florida z enakim izidom od Caroline, prva ekipa lige St. Louis pa je z 2:1 slavila v Columbusu in dosegla že peto zmago zapored.

Calgary je s 4:3 zmagal v Minnesoti in se veselil tretjič zapored, New Jersey je tudi ob pomoči vratarja Martina Brodeurja, ki je vpisal že 650. zmago kariere, doma ugnal Philadelphio s 4:1, New York Rangers pa so po podaljšku premagali mestne tekmece Islanders s 4:3. Tekmo je odločil Marian Gaborik v izdihljajih podaljška.