Okoli 4500 gledalcev v Stožicah v soboto ni uživalo v lepi predstavi Olimpije in Cibone. Moštvi sta namreč kar tekmovali v slabih potezah in zgrešenih metih, še ob začetku zadnje četrtine pa je kazalo, da bodo gostitelji brez večjih težav prišli do zmage. Povedli so namreč z 51:40, a so nato sledile črne minute, v katerih je Cibona naredila delni izid 17:0. Krvnika Ljubljančanov sta bila Damjan Rudež in Antwain Barbour, ki sta zadnje minute igrala s štirimi osebnimi napakami, a trenerski štab zmajev kot kaže tega ni opazil, saj jih niso poskušali spraviti iz igre. Barbour je 11 sekund pred koncem zadel le en prosti met, Olimpija pa je imela ob zaostanku 58:60 priložnost, da izsili podaljšek ali s trojko pride celo do zmage. Toda Goran Jeretin je nerazumljivo zdirjal v napad in šest sekund pred koncem brez uspeha vrgel za tri čez roke nasprotnika. Kljub temu so imeli zmaji še priložnost za podaljšek, a je Vladimir Dašić 39 sekund pred koncem zgrešil oba prosta meta, nato pa le enega. Ob zvoku sirene je poskus iz težkega položaja za izenačenje zgrešil še Jan Močnik. "Resnično je težko določiti, kdo je bil tokrat slabši. Nekaj več sreče smo imeli mi. Opravičujem se gledalcem, saj je bila predstava obeh moštev pod vsako kritiko," je po zmagi povedal trener Cibone Jasmin Repeša.