Linz je bil večino sezone vodilna ekipa lige in tudi v končnico je vstopil kot favorit številka ena. V četrtfinalu se je tako pomeril z Dunajem, ki se je skozi šivankino uho sploh prebil do izločilnih bojev. Večina je pričakovala igro mačke z mišjo, a so se hokejisti iz avstrijske prestolnice nato prikazali v drugačni luči in Linzu vse do danes močno kvarili načrte.

Na današnji sedmi tekmi pa avstrijski železarji niso ničesar prepustili naklučju. Že po osmih minutah so vodili s 3:0 in že takrat je bilo večini jasno, kdo bo napredoval v polfinale. Po 35 minutah je bilo na semaforju v Linzu že 8:0 in domači hokejisti so stopili s plina, saj se vsi zavedajo, da bo končnica še dolga, naslednja tekma pa je že čez dva dneva. Dunaj je do konca dosegel tri zadetke, a to ni spremenilo ničesar.

Linz se bo sedaj v polfinalu pomeril z Olimpijo, v drugem polfinalnem paru pa se bosta udarila zagrebški Medveščak in celovški KAC. Tako kot v četrtfinalu bodo moštva igrala na štiri zmage. Datumi prvih štirih tekem so 6., 8., 11. in 13. marec, če pa finalista takrat še ne bosta znana, bodo igrali še 15., 18. in 20. marca.

Lahko Slovenci in Hrvati Avstrijcem pokvarijo načrte in morda pripravijo neavstrijski finale?