V evroligi bosta tako v nadaljevanju nastopala le dva slovenska igralca - Boštjan Nachbar bo z Unicsom igral proti Barceloni Erazma Lorbka.

Na nocojšnjih tekmah je sicer Saša Vujačić z Efesom izgubil doma proti CSKA s 65:82 in v 27 minutah dosegel 17 točk, skok in podajo. Jaka Lakovič je z Galatasarayem gostoval pri Olympiacosu in izgubil z 81:88 ter v 25 minutah zbral 12 točk, pet podaj in tri skoke. Montepaschi je z 90:102 moral priznati premoč Realu, kjer je Mirza Begić v 15 minutah dosegel sedem točk, šest skokov in podajo, a zmaga kraljevemu klubu ni zadostovala za napredovanje, saj je imel po šestih tekmah slabši izkupiček kot Bilbao in Siena.

Na sinočnjih tekmah pa je Nachbar z Unicsom izgubil pri Panathinaikosu in v šestih minutah ostal brez točk, Emporio Armani je s 85:72 premagal Ülker, kjer je Gašper Vidmar dosegel pet točk, Emir Preldžić pa kar 15. Barcelona je s 70:67 ugnala Maccabi, Erazem Lorbek je za zmagovalce prispeval štiri točke.

Zmagovalci četrtfinalnih tekem bodo med 11. in 13. majem zaigrali na zaključnem turnirju četverice v Carigradu.