V referendumsko kampanjo se bo poleg Civilne iniciative za družino in pravice otrok, ki je referendum zahtevala s podporo več kot 42.000 državljanov, vključila tudi večina parlamentarnih strank. Vlada se po besedah premierja Janeza Janše v referendumsko kampanjo ne bo vključevala.

Tako kot v minulem mandatu proti zakoniku nastopajo sedaj koalicijske partnerice SDS, SLS in NSi, ki se bodo v kampanjo vključile kot organizatorji.

Opozicijski Pozitivna Slovenija in SD ter koalicijska Lista Virant so se vključile v Gibanje za družinski zakonik. V tem gibanju poleg nekaterih civilno-družbenih organizacij sodelujejo tudi zunajparlamentarne stranke LDS, Zares, TRS in SMS-Zeleni. Prepričani so, da družinski zakonik prinaša vrsto izboljšav, da nikogar ne ogroža. V koalicijski stranki DeSUS se v kampanji naj ne bi opredeljevali.

Referendum o družinskem zakoniku bo potekal na isti dan kot nadomestne županske volitve v Ljubljani, do 10. marca pa mora Državna volilna komisija objaviti odlok o razpisu referenduma in besedilo družinskega zakonika. Predčasno glasovanje bo potekalo med 20. in 22. marcem.