Petričeva navaja, da je večina delavcev najlepša leta pustila v cementarni, s skupnimi močmi so prebrodili probleme in jih rešili na pristojen način. Ob tem se sprašuje, ali bodo res samo zaradi tega sedaj izgubili delovna mesta, in ali bo cementarna, ki je po mnenju delavcev ogromno naredila za izboljšanje okolje, obratovala samo z mlinom cementa ali bo ustavljen tudi ta del proizvodnje.

"Ni nam vseeno kakšna prihodnost čaka nas in naše zanamce, saj vsi zaposleni živimo za cementarno. Vsa leta smo na delo prihajali s srcem in dušo. Zadnjih sedem mesecev se je pri nas stanje in počutje močno poslabšalo. Bilo nas je strah takšne odločitve lastnika, odločitve, da bodo odpustili kar nekaj deset delavcev. Imeli smo žarek upanja. Ta žarek pa je na veselje marsikoga za nas ugasnil," je še zapisala Petričeva.

Lafarge Cement je ta mesec začel izvajati program reorganizacije, s katerim bo zmanjšal obseg proizvodnje v tovarni. Odločitev je posledica težkih razmer, v katerih se je znašlo podjetje. Cementarna se namreč že dlje časa sooča z negotovostjo pri pridobivanju okoljevarstvenega dovoljenja ter prepovedjo uporabe alternativnih goriv.

V sklopu projekta reorganizacije že potekajo pogovori med vodstvom Lafarge Cementa in sindikatom ter svetom delavcev. Cilj teh pogajanj je ohranitev kar največjega števila zaposlenih v tovarni. Poleg tega vodstvo išče možnosti premestitve zaposlenih v hčerinsko podjetje Lafarge Cementa ali bližnje Lafargeove cementarne. Pogajanja naj bi se predvidoma končala ta teden, temu pa bo sledila tudi dejanska izvedba reorganizacije.