Strelca: Wernbloom 90.; Ronaldo 28.

Postavi:

CSKA: Čepčugov, A. Berezutski, V. Berezutski, Ignaševič, Šenikov, Wernbloom, Aldonin (Honda 68.), Musa (Oliseh 64.), Dzagoev, Tošić (Necid 82.), Doumbia

Real: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao, Xabi Alonso, Khedira, Callejon (Kaka 75.), Özil (Albiol 85.), Ronaldo, Benzema (Higuain 16.)

V prvem polčasu je Real nadziral potek srečanja in imel žogo več v svojih nogah, a varovanci Joseja Mourinha se niso brezglavo spuščali v napad, temveč so potrpežljivo čakali na svoje priložnosti. Eno takih sta v 17. minuti zapravila Gonzalo Higuain in Samir Khedira, ko je njuna strela odlično obranil domači vratar Sergej Čepčugov. Le nekaj minut pred tem se je poškodoval napadalec Karim Benzema in Mourinho je bil že kmalu primoran v prvo menjavo, na igrišče pa je pričakovano poslal Higuaina.

Premoč so gostje vendarle kronali z zadetkom v 28. minuti, ko so prišli do žoge globoko na polovici domačih. Higuain je ukradel žogo in jo podal do Fabia Coentraa, ta pa je z leve strani v kazenski prostor poslal predložek. Po slabem posredovanju ruske obrambe je do strela prišel Cristiano Ronaldo in premagal nemočnega Čepčugova.

Tudi po zadetku je bil Real vladar na igrišču in domačim ni uspelo več kot izvesti nekaj proti napadov (ki so se končali še pred strelom). Gostje so na odmor tako odšli z zasluženo prednostjo.

V drugem delu so domači opravili nekaj menjav in želeli zaigrati nekoliko bolj napadalno ter priti vsaj do izenačenja, a so se gostje iz Madrida izkazali za visoko oviro, saj je bila obramba Reala za CSKA  skoraj ves čas nepremagljiva. Gostje so imeli tudi v drugem polčasu večjo posest žoge in več priložnosti za zadetek, a je bil z odličnimi posredovanji večkrat junak domači vratar Čepčugov, ki je obranil nevarne poskuse Ronalda, Callejona ter Ramosa in ko je izgledalo, da se bo Real domov vrnil z minimalno, a pomebno zmago, se je domačim le ponudila priložnost za zadetek. In izkoristili so jo.

V 93. minuti tekme je po predložku v kazenski prostor Reala prišlo do manjše zmede v vrstah gostov, žoga se je odbila od več igralcev, na koncu pa je akcijo s strelom in zadetkom zaključil Šved Pontus Wernbloom.

Čeprav tudi izid 1:1 v vlogo velikih favoritov za napredovanje postavlja nogometaše Reala, pa je zadetek v zadnjih sekundah le poskrbel za precej več negotovosti in verjetno tudi nekaj nejevolje in nervoze v vrstah kraljevega kluba.

Napoli na vodilni gol Chelseaja odgovoril s tremi zadetki

V drugi tekmi večera je Napoli pred polnim stadionom San Paolo in 70.000 navijači gostil londonski Chelsea. Otočani so tekmo začeli podjetno in preko Juana Mate v 27. minuti povedli z 1:0. A so se nato razigrali domači sinjemodri in pritisnili na vrata Petra Čecha. Ta je prvič po žogo moral že tri minute po golu gostov, ko je izenačil Argentinec v dresu Napolija Ezequiel Lavezzi. Ob koncu prvega polčasa je domačim prvo vodstvo na tekmi zagotovil Urugvajec Edinson Cavani, medtem ko je Lavezzi v 65. minuti zadel še v drugo in povišal na končnih 3:1. Chelsea je nastopil brez kapetana Johna Terryja, ker je na treningu pred tekmo začutil poslabšanje poškodbe kolena in ga bržkone čaka operacije ter večtedenska odsotnost z igrišč.

Že prejšnji teden so na prvih tekmah osmine finala do zmag doma prišli Lyon (1:0 proti APOELu), Zenit (3:2 proti Benfici) in Milan (4:0 proti Arsenalu), Barcelona pa je v gosteh ugnala Bayer (3:1). Ta teden so na sporedu še preostala štiri srečanja. Poleg današnjih obračunov v Moskvi in Neaplju se bodo jutri pomerili še Basel in Bayern ter Marseille in Inter.