Kot so po srečanju sporočili z ministrstva, je minister Bogovič po srečanju poudaril še, da bo poleg skrbi za naravne vire med pomembnimi vprašanji tudi primerno koriščenje naravnih virov.

Na področju kmetijstva je po ministrovih besedah potrebno delati z večjo aktivnostjo pri izobraževanju, osveščanju in poudarjanju bolj zelenega kmetovanja, medtem ko je na področju okolja še veliko priložnosti in izzivov, kjer je med drugim izpostavil prednosti lesne biomase.

"V zvezi z izvedbo akcije Očistimo Slovenijo smo poskusili dogovoriti aktivnosti za čim širšo vključitev občin, komunalnih podjetij in tudi upravljavcev deponij komunalnih odpadkov, s ciljem, da vsak deležnik doda svoj prispevek k uspešni izvedbi akcije," je še povedal minister Bogovič.

S predstavniki društva se je minister dogovoril, da na podlagi svojih izkušenj podajo predloge, ki bodo vodilo tako pri spremembi zakona o okolju kot tudi pri delovanju inšpekcijskih služb, povezovanju inšpekcijskih služb, odgovornih za okolje, in medobčinskih inšpekcijskih služb, pa tudi nevladnih organizacij, ki na tem področju opravljajo pomembno poslanstvo.

Predstavniki društva so ministra opozorili tudi na nekatere sistemske in administrativne ovire na področju odlaganja na divje in taks za odlaganje, predstavili pa so mu tudi problematiko divjih odlagališč.

Po besedah predsednice društva Petre Matos je treba poleg ozaveščanja ljudi k odgovornemu ravnanju na lokalni ravni uvesti tudi nekaj sistemskih rešitev. Na področju odlaganja odpadkov je po njenem mnenju treba prenehati s prelaganjem odgovornosti inšpekcij glede na različne tipe odpadkov, povečati nadzor ter obravnavane primere v večji meri pripeljati do končnih ukrepov. Predlagajo tudi večjo vključenost carine in povišanje kazni za nelegalno odlaganje odpadkov.

Vseslovenska prostovoljna okoljska akcija Očistimo Slovenijo bo sicer potekala 24. marca.