Gorenak je uvodoma pojasnil, da sta se s Fišerjem dogovorila, da v primeru novinarskih vprašanj srečanje potrdita. Ker se je to tudi zgodilo, Gorenak meni, da lahko o srečanju zapiše kaj več. Novi notranji minister je tako generalnemu državnemu tožilcu in njegovim sodelavcem predstavil svoje poglede na vmesno obdobje do 1. aprila, ko bo tožilstvo sodilo pod notranje ministrstvo, je zapisal Gorenak.

Hkrati Gorenak piše, da je zavrnil vse pomisleke o domnevni podrejenosti tožilcev policiji in zagotovil popolno, z ustavo in zakonom zajamčeno neodvisnost glede sprejemanja odločitev. Jim je pa ob tem tudi povedal, da nedelo, slabo delo, zastaranja in podobne zadeve zanj ne sodijo v kategorijo neodvisnosti, in da bo v takih primerih uporabil vse z zakonom določene pristojnosti do tožilske organizacije. Kot je še zapisal Gorenak, sta Fišer in nekdanji pravosodni minister Aleš Zalar izpeljala imenovanje nekdanjega državnega sekretarja na pravosodnem ministrstvu Boštjana Škrleca na mesto generalnega direktorja tožilstva en dan pred nastopom Gorenakovega mandata.

Ob tem Gorenak izpostavlja, da je bil Škrlec imenovan 9. februarja, ampak šele z veljavnostjo 13. februarja, torej že v času njegovega mandata. Vsem prisotnim na srečanju - med njimi je bil tudi Škrlec - je Gorenak povedal, da take poteze zavrača in jih jemlje kot nekaj neodgovornega in zlonamernega.  Ob tem Gorenak meni, da je bilo delovno mesto generalnega direktorja tožilstva umetno ustvarjeno za Škrlečeve potrebe, njegova predhodnica pa da je bila predčasno odslovljena. "Odzivov na ta del mojega nastopa ni bilo," je dodal Gorenak.

Obenem notranji minister čaka Fišerjev odgovor na vprašanje o tem, kakšne spremembe zakona o državnem tožilstvu so potrebne, da bo Fišerjeva vodstvena vloga prišla do izraza v polni meri in da bo tožilsko organizacijo lahko vodil učinkovito in odgovorno, je sklenil Gorenak.