Kot je povedal Veber, je Pozitivno Slovenijo na današnjem sestanku seznanil z željo SD, da njihove pripombe na predlog zahteve za oceno ustavnosti preučijo, seznanil pa jih je tudi s tem, da predlog zahteve v tem trenutku ni primeren za podpis poslancev SD. Veber meni, da pomislekov k pripombam SD ne bo, ker so "dokaj tehtne" in bodo veliko pripomogle k oblikovanju zahteve.

Vodja poslanske skupine SD poudarja pomen tega, na čem bo temeljila ustavna presoja. Prenos tožilstva z ministrstva za pravosodje na ministrstvo za notranje zadeve po njegovih besedah ostaja predmet ustavne presoje zakona o vladi le v enem delu, ne more pa biti samo to argument, saj gre za organizacijski zakon. To je namreč težko izpodbijati na ustavnem sodišču, saj je iz organizacijskega vidika tak prenos pristojnosti možen, menijo v SD, zato se bo zahteva za presojo ustavnosti po njihovem morala opreti na druge določbe.

Za SD je zakon o vladi nesprejemljiv zato, ker odpira možnost, da bi lahko prišlo do zlorabe izvajanja nadzora nad tožilstvom in je nekako "napotek k možni zlorabi ministrstva za notranje zadeve, kdo bo ovaden in kdo ne", je pojasnil Veber. "Dokler se to ne zgodi, je težko reči, da zagotovo tako bo. Toda obstaja bistveno večja verjetnost, da se to zgodi in ta zakon je dal možnost, da en resor v izvršilni veji oblasti prevzame odgovornost nad tožilstvom," je pojasnil Veber in dodal, da bi to lahko bil predmet ustavne presoje.

Po njegovem mnenju prenos pristojnosti nad tožilstvom sam po sebi ni ustavno sporen, verjame pa, da bi ustavno sodišče lahko reklo ne zakonu, ker bi z njegovim izvajanjem lahko nastale protiustavne posledice. V tem kontekstu se bo po Vebrovih besedah verjetno tudi opredelila strokovna skupina SD, ki se s tem ukvarja.