Kot piše Žurnal24, imajo elektronsko evidentiranje le pediatrična, nevrološka in ginekološka klinika, pa centralna lekarna, klinični oddelek za kirurgijo srca in tehnične službe. Sistemi pa med seboj niso povezani in nimajo povezave z obstoječim informacijskim sistemom, ker so jih dobavljali trije dobavitelji. Simon Vrhunec, ki je avgusta 2009 prevzel vodenje UKC Ljubljana, je že za leto 2010 napovedal uvedbo avtomatičnega elektronskega beleženja delovnega časa.

Ko je maja 2010 Žurnal24 razkril, da imajo nekateri v UKC zaposleni zdravniki tudi svoja podjetja in da z njimi zaslužijo tudi po milijon evrov, so za brezplačniknam iz UKC vnovič zagotavljali, da priprave na javni razpis za sistem elektronskega beleženja delovnega časa že tečejo. S tem bi namreč precej otežili, da bi zdravniki kar med delovnim časom hkrati delali še drugje.

Kranjsko podjetje Četrta pot, ki je bilo izbrano na razpisu za elektronsko beleženje prisotnosti, je v drugi polovici decembra lani že podpisalo pogodbo. V tem trenutku se s projektom še ukvarja projektna skupina pod vodstvom Tomaža Rusimoviča, ki v UKC vodi službo za razvoj poslovno informacijskega sistema. Kot piše Žurnal24, v UKC zagotavljajo, da bo namestitev 40 naprav - registratorjev - za e-beleženje prihodov in odhodov končana v štirih mesecih od podpisa pogodbe. Zanimivo je, da nad vsem kot mentor projekta bdi celo šef UKC Vrhunec.

Tak sistem je splošna bolnišnica Šempeter uvedla že pred 11 leti. Darko Žiberna, takratni direktor omenjene bolnišnice je za brezplačnik povedal, da se je pred tem tudi pri njih delovni čas beležil čez palec, pred plačami pa se je vse skupaj malo polikalo.

Preseneča ga, da tega sistema niso nato takoj uvedle vse preostale bolnišnice.

Vodstvo UKC je prepričano, da se bo z elektronskim evidentiranjem povečala delovna učinkovitost ter da bo omogočen tekoči vpogled v dogajanje in vzpostavljanje sistema zgodnjega opozarjanja, saj bodo ažurno na voljo podatki o prisotnosti in odsotnosti zaposlenih.